Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Publikuota: 2015 m. gruodžio 29 d. antradienis

Bendrovė RBR paskelbė tyrimo „Pasaulinė mokėjimo kortelių rinka ir prognozės iki 2020 m“ (angl. Global Payment Cards Data and Forecasts to 2020) rezultatus. Pagal juos, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. Tačiau šis skaičius tik truputį didesnis už iš bankomatų išimamų grynųjų pinigų operacijų skaičių. Daugybė pasaulio žmonių vis dar nori naudotis grynaisiais pinigais.

Mokėjimo kortelės yra populiariausia ne grynųjų pinigų naudojimo priemonė. 2014 m. kortelėmis buvo įgyvendinti 55 proc. iš 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų (2010 m. šis skaičius siekė 48 proc.). Mokėjimo kortelėmis vis dažniau atsiskaitoma pervedant nedidelę sumą. Daugiausia šio tipo mokėjimų atlikta Šiaurės Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, mažiausiai – Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, taip pat Lotynų Amerikoje.

Mokėjimų kreditinėmis kortelėmis dalis 2010–2014 metais išliko vienoda – 8 proc. per metus. Šis atsiskaitymo būdas dažniausiai naudojamas dideliems pervedimams, pvz., algai sumokėti. Šis atsiskaitymo būdas populiariausias Azijos ir Ramiojo vandenyno regione (41 prc. ne grynųjų atsiskaitymų). Kinijoje šis ne grynųjų atsiskaitymų tipas sudaro 67 proc.

Debetinių atsiskaitymų operacijų dalis, palyginti su 2010 m, sumažėjo, nepaisant to, kad auga po 3 proc. per metus. Dažniausiai šios operacijos atliekamos reguliariems atsiskaitymams  (komunalinės paslaugos, nuoma ir tt.) Didžiausias šio tipo mokėjimų skaičius užfiksuotas Vakarų Europoje (23 proc.)

Čekiai naudojami visuose pasaulio regionuose, nors jų skaičius nuo 2010 iki 2014 m. sumažėjo po 10 proc. kasmet. Daugiausia čekiais atsiskaitoma Šiaurės Amerikoje (12 proc. nuo visų ne grynųjų atsiskaitymų), o Centrinėje ir Rytų Europoje jie naudojami itin retai.

Nepaisant to, kad nuo 2010 iki 2014 m. ne grynųjų atsiskaitymo operacijų daugėjo po 7,6 proc. kasmet, tačiau grynieji pinigai išlaiko savo pozicijas. Grynųjų pinigų išėmimo iš bankomatų operacijų skaičius kasmet augo 7,1 proc.

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »