Apdovanoti geriausi gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ darbai

Publikuota: 2015 m. gegužės 4 d. pirmadienis

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai. Apdovanoti 34 geriausių darbų autoriai ir jų vadovai. Konkursui pateiktuose mokinių eksperimentuose daugiausiai dėmesio skirta aplinkai, žmogaus sveikatai ir žemės ūkiui.

Būsimus mokslininkus ir tyrėjus sveikino Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Žadeikaitė ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

„Džiaugiamės, kad šio konkurso dėka sudėtingi gamtos mokslai populiarėja. Smagu, kad ketvirtą kartą rengiamas „Mūsų eksperimentas“ tampa jau tradicija, skatinančia mokinius tyrinėti, eksperimentuoti ir padėti mūsų šaliai žengti inovacijų plėtros keliu. Linkiu konkursui augti, nes ateitis – gamtos ir technologijos moksluose“, – sakė L. Žadeikaitė.

Komisijos nuomone, „Mūsų eksperimentui“ pateikiami darbai kasmet vis gerėja, mokiniai kūrybiškai naudojasi mokyklose turimomis priemonėmis, įranga, geba planuoti eksperimento eigą, ją fiksuoti kurdami filmuotą medžiagą.

Konkurso laureatams įteikti diplomai, leidyklos „Šviesa“ ir žurnalo „National Geographic Lietuva“ įsteigti prizai. Aktyviausiems vadovams, paruošusiems laureatų komandas, padovanota trumpalaikė stažuotė į Belgijos gamtos mokslo centrus.

Baigiamojo renginio metu pristatyti ir papildomai apdovanoti trys labiausiai mokytojų asociacijoms patikę konkurso darbai. Vieną išrinko biologijos, antrą – chemijos, o trečią – fizikos mokytojų asociacija.

Šiemet konkursui buvo pateikti 49 darbai. Konkurso darbų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, naudodamiesi mikroskopais, cheminiais reagentais ir biologiniais preparatais, kompiuterine ir kita įranga atliko savo tyrimus, kurių eigą filmavo ir pateikė „Mūsų eksperimentui“.

Konkurse, skatinančiame gamtos mokslus mokytis įdomiai ir kūrybiškai, dalyvauja bendrojo ugdymo mokyklų 9–11 klasių ir profesinio mokymo įstaigų mokiniai. Konkursinius darbus, kurie gali būti atliekami per gamtos mokslų pamokas, rengia ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama gamtos mokslų mokytojo. 

Konkursą organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Ugdymo plėtotės centras. Konkurso partneriai – fizikos, chemijos ir biologijos mokytojų asociacijos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »