Apdovanoti geriausi gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ darbai

Publikuota: 2015 m. gegužės 4 d. pirmadienis

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai. Apdovanoti 34 geriausių darbų autoriai ir jų vadovai. Konkursui pateiktuose mokinių eksperimentuose daugiausiai dėmesio skirta aplinkai, žmogaus sveikatai ir žemės ūkiui.

Būsimus mokslininkus ir tyrėjus sveikino Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Žadeikaitė ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

„Džiaugiamės, kad šio konkurso dėka sudėtingi gamtos mokslai populiarėja. Smagu, kad ketvirtą kartą rengiamas „Mūsų eksperimentas“ tampa jau tradicija, skatinančia mokinius tyrinėti, eksperimentuoti ir padėti mūsų šaliai žengti inovacijų plėtros keliu. Linkiu konkursui augti, nes ateitis – gamtos ir technologijos moksluose“, – sakė L. Žadeikaitė.

Komisijos nuomone, „Mūsų eksperimentui“ pateikiami darbai kasmet vis gerėja, mokiniai kūrybiškai naudojasi mokyklose turimomis priemonėmis, įranga, geba planuoti eksperimento eigą, ją fiksuoti kurdami filmuotą medžiagą.

Konkurso laureatams įteikti diplomai, leidyklos „Šviesa“ ir žurnalo „National Geographic Lietuva“ įsteigti prizai. Aktyviausiems vadovams, paruošusiems laureatų komandas, padovanota trumpalaikė stažuotė į Belgijos gamtos mokslo centrus.

Baigiamojo renginio metu pristatyti ir papildomai apdovanoti trys labiausiai mokytojų asociacijoms patikę konkurso darbai. Vieną išrinko biologijos, antrą – chemijos, o trečią – fizikos mokytojų asociacija.

Šiemet konkursui buvo pateikti 49 darbai. Konkurso darbų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai bei jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, naudodamiesi mikroskopais, cheminiais reagentais ir biologiniais preparatais, kompiuterine ir kita įranga atliko savo tyrimus, kurių eigą filmavo ir pateikė „Mūsų eksperimentui“.

Konkurse, skatinančiame gamtos mokslus mokytis įdomiai ir kūrybiškai, dalyvauja bendrojo ugdymo mokyklų 9–11 klasių ir profesinio mokymo įstaigų mokiniai. Konkursinius darbus, kurie gali būti atliekami per gamtos mokslų pamokas, rengia ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama gamtos mokslų mokytojo. 

Konkursą organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Ugdymo plėtotės centras. Konkurso partneriai – fizikos, chemijos ir biologijos mokytojų asociacijos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »