Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Publikuota: 2017 m. gegužės 18 d. ketvirtadienis

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. Elektroninių knygų skaitiklių perdavimas savivaldybėms leis teikti pažangias elektronines paslaugas šalies viešųjų bibliotekų skaitytojams ir per vieningą prieigą, naudojantis įvairiais įrenginiais skolintis bei skaityti elektroninius leidinius.

„Elektroninės knygos tampa kasdienybe namuose, turėtų tapti kasdienybe ir bibliotekų gyvenime. Todėl ir ateityje planuojame plėsti galimybes rajonų gyventojams skaityti elektronines knygas ne tik bibliotekose, bet skolintis skaitykles ir namo“, - pabrėžė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Skaitmeninių produktų ir paslaugų vartotojai elektronines knygų skaitykles apibūdina kaip funkcionalų popierinių knygų pakaitalą, kuris yra patrauklesnis dėl kompaktiškumo, aiškesnio teksto atvaizdavimo galimybių, patogaus naudojimo ir kitų savybių.

 „Sukurtos bibliotekos elektroninės paslaugos leidžia pagerinti Lietuvos gyventojams prieigą prie elektroninių leidinių, skolintis elektroninį leidinį jį skaitant naudojantis bibliotekos skaitykle“, – pažymėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Elektroninių knygų skaityklės įsigytos įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamą projektą Nr. VP2-3.1-IVPK-14-K-01-024 „Elektroninių leidinių pateikimo skaitytojui ir intelektualios elektroninių išteklių paieškos bibliotekų kataloguose įgyvendinimas“.

Bendra įsigijimo vertė 116 tūkst. Eur.

Projektas „Elektroninių leidinių pateikimo skaitytojui ir intelektualios elektroninių išteklių paieškos bibliotekų kataloguose įgyvendinimas“ elektroninių paslaugų sukūrimo ir įdiegimo aspektu apima visas Lietuvos Respublikos viešąsias LIBIS bibliotekas ir jų padalinius.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »