Bus finansuojama 12 bendrų Lietuvos ir Prancūzijos mokslininkų projektų

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 27 d. ketvirtadienis

Rugsėjo 25–26 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko Lietuvos ir Prancūzijos mokslinio bendradarbiavimo programos „Žiliberas“ posėdis. Šalių delegacijos pasikeitė informacija apie naujausias mokslo ir technologijų politikos tendencijas ir atrinko bendrus tyrimų projektus, kurie bus finansuojami 2013–2014 metais. Lietuva ir Prancūzija numato finansuoti 12 mokslininkų mobilumo projektų.

Kovą Lietuvoje ir Prancūzijoje buvo paskelbtas konkursas teikti dvišalius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. Juos vertino kiekvienos šalies ekspertai. Galutinį remiamų projektų sąrašą patvirtino bendras komitetas, kuriam vadovavo švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė ir Prancūzų kultūros centro direktorius p. Frédéric Bellido. Iš konkursui pateiktų 24 projektų buvo atrinkti dvylika, iš kurių du – humanitarinių ir socialinių mokslų projektai.

Finansavimą laimėjo 8 Vilniaus universiteto, 2 Kauno technologijos universiteto, po 1 Fizinių ir technologijos mokslų centro ir Lietuvos edukologijos universiteto mokslininkų ir Prancūzijos partnerių projektai. Tyrimų tematika plati – nuo biomedicinos iki istorijos. Pavyzdžiui, kartu su prancūzų mokslininkais KTU chemikai tyrinės saulės elementus, o LEU filologai studijuos Lietuvos ir Prancūzijos kultūrinius mainus.

Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo programa „Žiliberas“, pavadinta Vilniaus universitete profesoriavusio prancūzų mokslininko Jean Emanuel Gilibert (1741–1814) garbei, įgyvendinama nuo 2003 metų. Programa remia bendrus Lietuvos ir Prancūzijos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. Lėšos skiriamos mokslininkų mobilumui – kelionių ir gyvenimo išlaidoms padengti. Programą finansuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Prancūzijos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Nuo „Žilibero“ programos pasirašymo 2003 metais iki šiol finansuoti 57 bendri Lietuvos ir Prancūzijos mokslinių tyrimų dvimečiai projektai. Tam iš Lietuvos pusės per 10 metų jau skirta daugiau nei 1,3 mln. litų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »