Būsimų pedagogų studijoms – tikslinis finansavimas

Publikuota: 2016 m. vasario 26 d. penktadienis

Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, būsimųjų pedagogų studijoms šiemet skiriamas tikslinis finansavimas. Tikslinės vietos pedagoginėms studijoms bus skiriamas savivaldybėms konkrečiai pagrindus mokytojų poreikį šalies mokyklose.

„Tikslinis studijų finansavimas pedagoginėms studijoms skiriamas siekiant, kad būtų tikslingai rengiami tokių specialybių mokytojai, kurių trūksta Lietuvos mokykloms. Valstybė finansuos studijas konkrečių dalykų pedagogams, kurių realų ir pagrįstą poreikį deklaruos savivaldybės“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza.

Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į universitetus ir kolegijas kviesdama teikti paraiškas tiksliniam studijų finansavimui iki kovo 21 d. Tikslines studijų vietas galės gauti aukštosios mokyklos, pasirašiusios ketinimų bendradarbiauti protokolus su savivaldybėmis, deklaravusiomis konkrečių dalykų pedagogų poreikį. Tikslinę studijų vietą gavęs būsimasis pedagogas įsipareigos po studijų trejus metus atidirbti, o savivaldybė – jį įdarbinti pagal įgytą specialybę.

Tikslinis finansavimas leidžia rengti specialistus, kurių reikia darbo vietoms. Tikslines vietas gali gauti ne tik pirmakursiai, studijas baigsiantys po ketverių metų, bet ir būsimieji absolventai – jeigu konkretaus specialisto mokyklai reikia jau artimiausiu metu.

Bendras finansavimas pedagoginėms studijoms išlieka stabilus, dalis 2016 m. priėmimui numatomų lėšų kaip ir anksčiau bus skiriama per studijų krepšelius, kita dalis – per tikslinį studijų finansavimą. Iš pedagoginėms studijoms preliminariai numatomų 320 vietų apie 120 vietų planuojama skirti tiksliniu būdu. Realus tikslinių vietų skaičius priklausys nuo aukštųjų mokyklų aktyvumo ir savivaldybių deklaruoto pedagogų poreikio.

„Taip pat kviečiame visas savivaldybes pasinaudoti kai kurių savivaldybių jau naudojama gerąja patirtimi ir pritraukti jaunuolius po studijų grįžti dirbti į gimtąsias vietas skiriant būsimiems reikalingų kvalifikacijų specialistams stipendijas“, – pabrėžia viceministras R. Zuoza.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »