Darbdaviai labiausiai pasigenda absolventų gebėjimo taikyti žinias

Publikuota: 2014 m. lapkričio 19 d. trečiadienis

Darbdavių ir moksleivių, absolventų lūkesčiai priimant į darbą ir stengiantis įsidarbinti smarkiai skiriasi, rodo apklausa. Be to, darbdaviai labiausiai pasigenda profesines mokyklas, kolegijas, universitetus baigusių jaunuolių gebėjimo taikyti žinias.

„Ko labiausiai pasigendame – gebėjimų taikyti žinias. Mūsų švietimo sistema, ypač mokykloje, pasižymi scholastine savo istorija, kad datų kalimas, formulių kalimas, įvykių žinojimas vertinamas kaip žmogaus pasirengimas gyvenimui. Iš esmės, man atrodo, kad reikia keisti suvokimą, kad reikalingiausias žmogui gyventi šiuolaikiniame pasaulyje yra gebėjimas taikyti žinias“, – per spaudos konferenciją Seime sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Anot jo, šiuolaikiniame pasaulyje informacijos srautai yra milžiniški, todėl jaunimą reikia išmokyti jais pasinaudoti. „Mes gyvename jūroj informacijos ir turime begalines galimybes jos pasisemti tiek, kiek jos reikia, bet kaip su ja veikti, kaip priimti sprendimus sau naudinga linkme, kaip šiandien paversti žinias šiandien paslaugomis, prekėmis, kurios gali žmogui garantuoti jos paties gyvenimą, jo šeimos gyvenimą, man atrodo, yra tema, apie kurią reikia kalbėti“, – tvirtino R. Dargis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atkreipė dėmesį, kad labai skiriasi darbdavių ir mokslus baigiančių jaunuolių įsivaizdavimas, kas yra svarbu norint įsidarbinti.

Seime tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos švietimo sistema: ar pateisinami visuomenės ir verslo lūkesčiai?“ dalyvavęs ministras pristatė tyrimą apie skirtingą darbdavių ir jaunimo požiūrį.

Anot tyrimo, tik 27 proc. darbdavių mano, kad aukštoji mokykla tinkamai paruošia darbo rinkai, o tarp jaunimo tokio požiūrio laikosi 58 procentai. Tik ketvirtadalis darbdavių teigia, kad aukštojo mokslo diplomas garantuoja didesnes pajamas, tačiau taip mano 41 proc. absolventų, 60 proc. bakalaurantų ir 64 proc. moksleivių.

Paklausti, ar įsidarbinant svarbu, kokiais pažymiais baigė mokslus, teigiamai atsakė vos 22 proc. darbdavių ir 74 proc. moksleivių.

Apklausos duomenimis, darbdaviai labiausiai – 84 proc. – pasigenda absolventų gebėjimo priimti sprendimus, 77 proc. – mąstyti analitiškai. „Darbdavių ir jaunimo įsivaizdavimas, kur reikia eiti per švietimo sistemą, kokias grandis, kad gautum darbą, įsitvirtintum darbo rinkoje, turėtum gerą atlyginimą gerokai skiriasi“, – sakė D. Pavalkis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »