Du iš trijų turtingiausių lietuvių savo vaikams karjeros linki Lietuvoje

Publikuota: 2015 m. spalio 14 d. trečiadienis

SEB banko duomenimis, 48 proc. didžiausią turtą valdančių Baltijos šalių gyventojų norėtų, kad jų vaikai karjeros siektų užsienyje. Visgi Lietuvoje to pageidautų tik trečdalis (32 proc.) didelį turtą valdančių žmonių. Latvijoje karjeros ne gimtojoje šalyje vaikams linkėtų 48 proc., Estijoje – 56 proc. didelį turtą valdančių asmenų.

„Tyrimų duomenimis, didžiausią turtą valdančių gyventojų atžalos studijas renkasi ir gimtojoje šalyje, ir svetur. Lietuvoje 38 proc. turtingiausių gyventojų grupei priklausančių respondentų nurodė, kad jų atžalos jau baigė arba ketina baigti studijas užsienio mokymosi įstaigose, Latvijoje taip teigė 43 proc., Estijoje – 36 proc. didžiausią turtą valdančių respondentų. Nors studijuojančių svetur dalis Baltijos šalyse panaši, tačiau didelį turtą valdantys lietuviai, palyginti su latviais ir estais, dažniau norėtų, kad jų vaikai savo karjerą darytų Lietuvoje“, – sako Aušra Survilienė, SEB banko Privačiosios bankininkystės departamento direktorė.

Kalbant apie visus gyventojus, karjeros užsienyje savo atžaloms linki daugiau nei pusė visų respondentų Baltijos šalyse – 54 proc. lietuvių, po 56 proc. latvių ir estų. Kas penktas (22 proc.) lietuvis nurodė, kad jų vaikai jau baigė arba ketina baigti studijas užsienio šalyje. Latvijoje taip nurodė 24 proc. visų respondentų, Estijoje – 18 procentų.

„Įdomu tai, kad Lietuvoje didesnes ir mažesnes pajamas gaunančių gyventojų nuomonės dėl vaikų karjeros išsiskiria. Didelį turtą valdantys lietuviai dažniau norėtų, kad jų vaikai karjeros siektų gimtojoje šalyje, vadinasi, jie tiki šalies ateitimi, nori, kad jų vaikai prisidėtų prie gerovės kūrimo čia“, – sako A. Survilienė.

Respondentų Baltijos šalyse teigimu, daugiausia perspektyvų turi pasirinkusieji informacinių technologijų specialybes. Antroje vietoje rikiuojasi farmacija ir medicina, trečioje – finansinių paslaugų sektorius.

Mokymosi įstaigas Baltijos šalių gyventojai mato ir kaip iš dalies atsakingas už vaikų finansinio raštingumo formavimą. Taip teigia 30 proc. lietuvių, 31 proc. latvių ir 38 proc. estų. Visgi didžiausia atsakomybė ugdant teisingą vaikų požiūrį į pinigus, anot apklaustųjų, tenka tėvams. Šiam teiginiui pritaria daugiau nei pusė visų respondentų Baltijos šalyse.

Remiantis apklausų rezultatais, du iš penkių Baltijos šalių gyventojų mano, kad efektyviausia priemonė ugdyti teisingą vaikų požiūrį į pinigus, yra jų įtraukimas į šeimos biudžeto planavimą – šiai priemonei prioritetą labiau teikia moterys. Vyrai kaip veiksmingą priemonę nurodo papildomų pinigų už atliktą darbą skyrimą. Taip pat respondentai nurodo, kad tinkamą požiūrį į pinigus padeda ugdyti ir kišenpinigiams skiriamos sumos ribojimas.

Šiame pranešime naudojami 2015 m. atliktų apklausų Baltijos šalyse duomenys – SEB banko duomenys ir tyrimų bendrovės „Mindshare“ apklausos duomenys. Iš viso įvertinti 1 788 respondentų atsakymai.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »