Elektroninį dienyną naudoja jau beveik 80 proc. mokyklų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 23 d. ketvirtadienis

Šiais mokslo metais, paslaugų teikėjų duomenimis, beveik 1000 bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo mokyklų naudos elektroninį dienyną vietoje įprasto popierinio. Pastaraisiais metais sparčiai daugėjo mokyklų, kurios pradėjo taikyti šiuos dienynus. 2008 m. tokių mokyklų buvo tik 12, tai pernai – jau per pusę tūkstančio.

Elektroninio dienyno, kaip ir popierinio dienyno, pagrindinė funkcija – kaupti duomenis apie mokinių mokymosi pasiekimus: fiksuoti pažymius, lankomumą, pamokų turinį. Šiandien mokinių tėvai operatyviai gali stebėti, kaip jų vaikui sekasi mokykloje, gauti mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją ir pranešimus. Sumažėja darbo krūvis ir mokytojams – nebereikia tikrinti ar pildyti popierinių mokinio pasiekimų knygelių, greičiau galima paruošti klasės ataskaitas ir kt.

„Elektroninių dienynų teikiami pranašumai leidžia mokytojams glaudžiau bendrauti su tėvais, pateikti jiems daugiau informacijos apie vaikų ugdymą, – sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. – Sieksime dar plačiau išnaudoti tokio dienyno galimybes. Pavyzdžiui, jį naudoti mokymosi pasiekimų aplanko sudarymui, kuriame būtų tiriamųjų, projektinių, kūrybinių darbų, socialinės veiklos aprašai, elektroninio mokinio pažymėjimo išdavimui ir kitoms reikmėms“.

Elektroninis dienynas nėra privalomas. Pačios mokyklos, suderinę su steigėju, priima sprendimą dėl tokio dienyno naudojimo ir pasirenka paslaugos teikėją. Jei mokykla sudaro sutartį su tokiu teikėju, kurio paslauga mokama, tam galima naudoti mokinio krepšelyje numatytas lėšas. Mokiniui per metus skiriama 20 Lt informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti ir naudoti, taip pat ir elektroniniams dienynams tvarkyti. Iš elektroninio dienyno tėvai nemokamai sužino pažymius, pamokos turinį, pamokų lankomumą. Pageidaujant galima teikti papildomas paslaugas, pvz., SMS žinutes, tačiau už jas elektroninio dienyno paslaugų teikėjai gali nustatyti atskirą mokestį.

Jei šeima neturi prieigos prie elektroninio dienyno, mokykla privalo tėvus informuoti apie mokinių mokymosi pasiekimus kitais būdais, pavyzdžiui, atspausdinti pasiekimų įvertinimų suvestines ir įteikti jas tėvams.

Elektroninių dienynų teikiami pranašumai skatina mokyklas aktyviau taikyti informacines komunikacines technologijas ir kitose mokyklos gyvenimo srityse. Nuo šių mokslo metų mokyklos savo mokiniams galės išduoti ir elektroninius mokinio pažymėjimus, kurie galės būti naudojami ne tik kaip mokinio identifikacijos kortelė, bet ją galima bus naudoti bibliotekoje, mokinių lankomumo, nemokamo maitinimo, neformalaus ugdymo ar kitai apskaitai. Taip pat kortelėje, jei ji būtų susieta su banku, galėtų būti įdėti pinigai mokinių maitinimui ir t. t.

Kaip ir elektroninis dienynas, elektroninis pažymėjimas jį pasirinkusiose mokyklose toliau mažins popierizmą bei suteiks tėvams dar daugiau galimybių gauti informacijos apie vaiko gyvenimą mokykloje ir už jos ribų

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »