Elektroninį dienyną naudoja jau pusė visų vidurinių ir pagrindinių mokyklų

Publikuota: 2012 m. kovo 7 d. trečiadienis

Praėjusiais metais sparčiai daugėjo mokyklų, pradėjusių taikyti elektroninius dienynus. Mokinių ugdymo apskaitą tokiu būdu tvarko per pusę tūkstančio mokyklų.

Elektroninio dienyno, kaip ir anksčiau įprasto popierinio dienyno, pagrindinė funkcija – kaupti duomenis apie mokinių mokymosi pasiekimus: fiksuoti pažymius, lankomumą, pamokų turinį. Tačiau dabar mokinių tėvai kasdien gali stebėti vaiko lankomumą, pažangumą, mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją ir pranešimus. Mokytojams sumažėja darbo krūvis ir popierizmas – nebereikia tikrinti ir pildyti pasiekimų knygelių, greičiau galima paruošti klasės ataskaitas ir t.t.

„Mokytojai jau įvertino elektroninio dienyno privalumus, nes gali glaudžiau bendrauti su tėvais, pateikti jiems daugiau informacijos apie vaikų ugdymą. Tačiau dienynas neturi tapti tik popierinio dokumento pakaitalu, kuriame fiksuojami vien mokinių pasiekimai ir perteikiama informacija tėvams, reikia plačiau išnaudoti elektroninio dienyno galimybes“,- sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Elektroninis dienynas nėra privalomas. Pačios mokyklos priimą sprendimą dėl tokio dienyno naudojimo ir paslaugos teikėjo – gamintojo. Sudarydamos sutartį su elektroninio dienyno gamintoju, mokyklos numato ir dienyno naudojimo sąlygas, viena iš jų – paslaugos kaina. Vienų gamintojų dienynai yra nemokami, o kiti yra nustatę tam tikrą mokestį.

Jei mokykla sudaro sutartį su elektroninio dienyno gamintoju, kurio paslauga mokama, ji gali tam skirti mokinio krepšelyje numatytas lėšas. Mokiniui per metus skiriama 20 Lt informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti ir naudoti, taip pat ir elektroniniams dienynams tvarkyti. Pažymius, pamokos turinį, pamokų lankomumą mokinių tėvai iš elektroninio dienyno sužino nemokamai. Tėvų pageidavimu galima teikti papildomas paslaugas, pvz., SMS žinutes, tačiau už jas reikia susimokėti.

Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia dėmesį, kad mokykla privalo tėvus informuoti apie mokinių mokymosi pasiekimus. Jei šeima neturi prieigos prie elektroninio dienyno, tai mokykla privalo informuoti kitais būdais, pvz., atspausdinti pasiekimų įvertinimų suvestines ir įteikti jas tėvams.

„Elektroninių dienynų teikiami privalumai skatina mokytojus aktyviau taikyti informacines komunikacines technologijas kitose mokyklos gyvenimo srityse, - sako Švietimo informacinių technologijų centro direktorius Vaino Brazdeikis. - Planuojama, kad greitu laiku mokiniai skaitys elektroninius vadovėlius, užduotis atliks virtualioje aplinkoje ir t. t.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »