Iškilmingai įteikta Meilės Lukšienės premija

Publikuota: 2015 m. spalio 6 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė per renginį, skirtą Tarptautinei mokytojų dienai, įteikė Meilės Lukšienės premiją šių metų laureatei – Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos socialinei pedagogei Kristinai Stankutei-Matei. Iškilmingame renginyje, įvykusiame Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, taip pat pagerbti geriausi mokytojai iš 60-ies savivaldybių. Renginyje taip pat dalyvavo ir mokytojus pasveikino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Mokytojai turi būti be galo atsidavę savo darbui, kad galėtų prisiimti tokią didelę atsakomybę – ugdyti jaunąjį Lietuvos pilietį, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Labai gerai žinau, ką reiškia iš šeimos pavogtas vakaras, kai praleidi jį su savo mokiniais. Dirbant mokykloje išnyksta riba tarp savo ir kitų šeimų vaikų, nes visi jie tampa savais ir pačiais brangiausiais. Dėkoju visiems šalies mokytojams už nuoširdų ir sunkų darbą“.

Šių metų Meilės Lukšienės premijos laureatė Kristina Stankutė-Matė Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos mokytoja dirba nuo 2011 metų. „Norėdami išugdyti atsakingą jauną žmogų, turime sau išsikelti aukštus tikslus“, – atsiimdama premiją apie mokytojo pašaukimą sakė mokytoja Kristina.

Su specialiųjų poreikių vaikais, turinčiais emocijų ir elgesio, dėmesio, autizmo spektro, intelekto ir kt. sutrikimų, ji dirba labai kūrybiškai, taiko įvairius mokymo metodus, naudoja netradicines, interaktyvias mokymo priemones. Mokytoja yra Klaipėdos miesto specialiųjų pedagogų metodinės grupės pirmininkė, kartu su sese, taip pat  specialiąja pedagoge Ana Stankute, sukūrė internetinę svetainę specialiesiems pedagogams.

Mokytoja parašė projektą „Relaksacinio kambario įrengimas“, laimėjo finansavimą ir toks kambarys, kuriame mokiniai galėtų atsipalaiduoti, pailsėti, nusiraminti, šį rugsėjį atvėrė duris visiems mokyklos mokiniams.

Mokyklos bendruomenė – mokiniai, tėvai, mokytojai – labai gerai vertina šią  kompetentingą pagalbos mokiniui specialistę, kuri ne tik moko, bet ir sudaro sąlygas specialiųjų poreikių turintiems vaikams augti kaip asmenybėms, padeda pasirengti mokytis visą gyvenimą, integruotis į socialinę kultūrinę aplinką.

Kristina Stankutė-Matė skaito pranešimus Klaipėdos, šalies pedagogų konferencijose ir seminaruose, rengia paskaitas tėvams, juos konsultuoja. Kartu su mokiniais dalyvauja įvairiuose projektuose, parodose.

Meilės Lukšienės premiją 2010 m. įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Ji gali būti teikiama pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premija siekiama įprasminti daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus.

Premijos dydis – 120 BSI (šiuo metu 4 560 Eur.). Ji skiriama kiekvienais metais. M. Lukšienės premijos laureatais yra tapę Kauno šv. Mato vidurinės mokyklos matematikos ir informatikos mokytojas Vygantas Kornejevas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojas Ramūnas Skaudžius, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos anglų kalbos mokytoja Rūta Pivoriūnaitė, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos  fizikos mokytojas Tomas Kivaras, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos technologijų mokytojas Donatas Kriukas.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »