Iškilo grėsmė „Erazmus“ stipendijoms

Publikuota: 2012 m. spalio 21 d. sekmadienis

Europos dalinių studijų „Erazmus“ studentai, važiuojantys 2012–2013 m. antrajame semestre į užsienį, gali negauti pakankamo finansavimo iš savo nacionalinių „Erazmus“ agentūrų. Lietuvos studentams ši problema negresia, teigia Švietimo mainų paramos fondas.

Europos Komisijos Biudžeto direktoratas pranešė apie nepakankamas išmokas į 2012 m. Europos Sąjungos biudžetą. Tai daro įtaką visoms Europos Sąjungos išlaidoms. Tam, kad būtų užtikrintas ES  fondų finansavimo stabilumas, tarp jų – „Erazmus“ studentų mainai – Taryba ir Europos Parlamentas (EP) turi priimti biudžeto pataisas. Tačiau iki šiol tai neatsitiko.

Austrija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Suomija, Nyderlandai ir Švedija atsisakė padidinti 6,8 proc. savo įplaukas į 2013 m. biudžetą. Tai paaiškina dabartinių finansinių trūkumų priežastis. 

Anot Švietimo mainų paramos fondo Aukštojo mokslo programų skyriaus vadovės Ilonos Kazlauskaitės, finansiniai trūkumai Europoje netaps 2012–2013 m. antro semestro Lietuvos studentų, planuojančių išvykti dalinėms studijoms užsienyje, stipendijų nefinansavimo priežastimi.

“Lietuvos studentų, dalyvaujančių „Erazmus“ studijų mainuose, finansavimas susideda iš Europos Komisijos ir numatyto nacionaliniame biudžete finansavimo. Lietuvos aukštosioms mokykloms, dalyvaujančioms „Erazmus“ programoje, šiems metams jau buvo pervesta 80 proc. Europos Komisijos lėšų, likusi dalis bus pervesta kovo mėnesį. Todėl studentams išvykusiems šį semestrą studijuoti į užsienį stipendijos bus išmokėtos. Tiems, kas planuoja išvykti antrajame semestre yra numatytos metų trukmės sutartys su aukštosiomis mokyklomis, be to yra užtikrintas Fondo finansavimas(papildomai iš valstybės biudžeto ir struktūrinių lėšų), todėl studentai neturėtų jaudintis”, – teigia I. Kazlauskaitė.

Studentų sąjunga primena, kad 2011 metais 3419 studentai iš Lietuvos išvyko dalinėms studijoms pagal „Erazmus“ studentų mobilumo programą. „Erazmus“ dalinių studijų studentai dažniausiai studijas renkasi šiose šalyse: Portugalijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Turkijoje ir Danijoje. Mažiausiai populiarios yra: Liuksemburgas, Islandija, Rumunija, Bulgarija ir Airija.  Nuo 2005 m. Lietuvos studentų, dalyvaujančių „Erazmus“ studentų mainuose, skaičius išaugo 80 proc.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »