Iškilo grėsmė „Erazmus“ stipendijoms

Publikuota: 2012 m. spalio 21 d. sekmadienis

Europos dalinių studijų „Erazmus“ studentai, važiuojantys 2012–2013 m. antrajame semestre į užsienį, gali negauti pakankamo finansavimo iš savo nacionalinių „Erazmus“ agentūrų. Lietuvos studentams ši problema negresia, teigia Švietimo mainų paramos fondas.

Europos Komisijos Biudžeto direktoratas pranešė apie nepakankamas išmokas į 2012 m. Europos Sąjungos biudžetą. Tai daro įtaką visoms Europos Sąjungos išlaidoms. Tam, kad būtų užtikrintas ES  fondų finansavimo stabilumas, tarp jų – „Erazmus“ studentų mainai – Taryba ir Europos Parlamentas (EP) turi priimti biudžeto pataisas. Tačiau iki šiol tai neatsitiko.

Austrija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Suomija, Nyderlandai ir Švedija atsisakė padidinti 6,8 proc. savo įplaukas į 2013 m. biudžetą. Tai paaiškina dabartinių finansinių trūkumų priežastis. 

Anot Švietimo mainų paramos fondo Aukštojo mokslo programų skyriaus vadovės Ilonos Kazlauskaitės, finansiniai trūkumai Europoje netaps 2012–2013 m. antro semestro Lietuvos studentų, planuojančių išvykti dalinėms studijoms užsienyje, stipendijų nefinansavimo priežastimi.

“Lietuvos studentų, dalyvaujančių „Erazmus“ studijų mainuose, finansavimas susideda iš Europos Komisijos ir numatyto nacionaliniame biudžete finansavimo. Lietuvos aukštosioms mokykloms, dalyvaujančioms „Erazmus“ programoje, šiems metams jau buvo pervesta 80 proc. Europos Komisijos lėšų, likusi dalis bus pervesta kovo mėnesį. Todėl studentams išvykusiems šį semestrą studijuoti į užsienį stipendijos bus išmokėtos. Tiems, kas planuoja išvykti antrajame semestre yra numatytos metų trukmės sutartys su aukštosiomis mokyklomis, be to yra užtikrintas Fondo finansavimas(papildomai iš valstybės biudžeto ir struktūrinių lėšų), todėl studentai neturėtų jaudintis”, – teigia I. Kazlauskaitė.

Studentų sąjunga primena, kad 2011 metais 3419 studentai iš Lietuvos išvyko dalinėms studijoms pagal „Erazmus“ studentų mobilumo programą. „Erazmus“ dalinių studijų studentai dažniausiai studijas renkasi šiose šalyse: Portugalijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Turkijoje ir Danijoje. Mažiausiai populiarios yra: Liuksemburgas, Islandija, Rumunija, Bulgarija ir Airija.  Nuo 2005 m. Lietuvos studentų, dalyvaujančių „Erazmus“ studentų mainuose, skaičius išaugo 80 proc.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »