Įteikta Meilės Lukšienės premija

Publikuota: 2013 m. spalio 7 d. pirmadienis

Spalio 6 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apdovanotas Meilės Lukšienės premijos laureatas.

Tarptautinei mokytojų dienai ir habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti skirtame renginyje - koncerte „Išskridę paukščiai sugrįžta“ švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis 2013 m. Meilės Lukšienės premiją įteikė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojui Tomui Kivarui.

2010 m. M. Lukšienės premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Su Tarptautine mokytojų diena renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir linkėjo mokytojams stiprybės, atsidavimo, kantrybės, gerumo ir supratimo ugdant Lietuvos valstybės vaikus.

„Džiaugiuosi, matydamas tiek daug jaunų mokytojų. Vadinasi, mokykla gyva ir nuolat atsinaujinanti. Ir mūsų patyrę mokytojai turi kam perduoti savo patirtį“, – šventiniame renginyje kalbėjo ministras Dainius Pavalkis. „Mokytojo profesija yra unikali tuo, kad širdyje visada tenka būti jaunu ir pasiryžusiu keistis. Ir dėl to, kad keičiasi visuomenė bei jos diktuojami iššūkiai švietimui, ir todėl, kad jaunimas nori matyti kiek panašius į save – veržlumu, polėkiu, kūrybine drąsa. Tai profesija, kuri niekada neleidžia pasenti. Tik skatina eiti pirmyn. Nes tas, kuris moko, nuolat pats mokosi ir tobulėja“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Renginyje dalyvavo 167 jaunieji mokytojai, pradėję dirbti mokykloje prieš penkerius metus. 2008 m. minėdama Tarptautinę mokytojų dieną ir Lietuvos švietimo pertvarkos 20-metį, Švietimo ir mokslo ministerija sukvietė į Filharmoniją jaunuosius mokytojus, jiems buvo įteikti patirties kaupimo lakštai - simbolinė ministerijos dovana, skatinanti mokytojus 5 pirmuosius metus likti dirbti mokykloje.

Po penkerių metų darbo mokykloje vėl į renginį sukviestiems mokytojams ministerija už patirties kaupimo lakštus įteikė skatinančias tobulėti dovanas - nešiojamuosius kompiuterius.

Renginio dalyviai galėjo aplankyti Filharmonijoje eksponuojamą Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parengtą Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodą „Mokykla su Meile“.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »