Įteikta Meilės Lukšienės premija

Publikuota: 2013 m. spalio 7 d. pirmadienis

Spalio 6 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apdovanotas Meilės Lukšienės premijos laureatas.

Tarptautinei mokytojų dienai ir habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti skirtame renginyje - koncerte „Išskridę paukščiai sugrįžta“ švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis 2013 m. Meilės Lukšienės premiją įteikė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojui Tomui Kivarui.

2010 m. M. Lukšienės premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Su Tarptautine mokytojų diena renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir linkėjo mokytojams stiprybės, atsidavimo, kantrybės, gerumo ir supratimo ugdant Lietuvos valstybės vaikus.

„Džiaugiuosi, matydamas tiek daug jaunų mokytojų. Vadinasi, mokykla gyva ir nuolat atsinaujinanti. Ir mūsų patyrę mokytojai turi kam perduoti savo patirtį“, – šventiniame renginyje kalbėjo ministras Dainius Pavalkis. „Mokytojo profesija yra unikali tuo, kad širdyje visada tenka būti jaunu ir pasiryžusiu keistis. Ir dėl to, kad keičiasi visuomenė bei jos diktuojami iššūkiai švietimui, ir todėl, kad jaunimas nori matyti kiek panašius į save – veržlumu, polėkiu, kūrybine drąsa. Tai profesija, kuri niekada neleidžia pasenti. Tik skatina eiti pirmyn. Nes tas, kuris moko, nuolat pats mokosi ir tobulėja“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Renginyje dalyvavo 167 jaunieji mokytojai, pradėję dirbti mokykloje prieš penkerius metus. 2008 m. minėdama Tarptautinę mokytojų dieną ir Lietuvos švietimo pertvarkos 20-metį, Švietimo ir mokslo ministerija sukvietė į Filharmoniją jaunuosius mokytojus, jiems buvo įteikti patirties kaupimo lakštai - simbolinė ministerijos dovana, skatinanti mokytojus 5 pirmuosius metus likti dirbti mokykloje.

Po penkerių metų darbo mokykloje vėl į renginį sukviestiems mokytojams ministerija už patirties kaupimo lakštus įteikė skatinančias tobulėti dovanas - nešiojamuosius kompiuterius.

Renginio dalyviai galėjo aplankyti Filharmonijoje eksponuojamą Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parengtą Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodą „Mokykla su Meile“.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »