J. Banys: nauji trijų VU fakultetų pastatai galėtų iškilti jau 2017-ųjų rudenį

Publikuota: 2014 m. birželio 9 d. pirmadienis

Nauji Vilniaus universiteto (VU) Chemijos, Matematikos ir informatikos bei Medicinos fakultetų pastatai galėtų būti pastatyti jau 2017-ųjų rudenį, BNS sakė VU rektorius Jūras Banys.

Šiuo metu VU yra paskelbęs visų trijų pastatų projektavimo darbų viešųjų pirkimų konkursus.

Medicinos fakulteto pastatas turėtų būti pastatytas šalies universitetų bei verslo diegiamame „Santaros“ mokslo, studijų ir verslo slėnyje Santariškėse. Bendras planuojamų patalpų plotas – 16,8 tūkst. kvadratinių metrų. Konkurso dalyvių pasiūlymų laukiama iki liepos 10 dienos.

Greta medikų, tame pačiame „Santaros“ slėnyje ketinama įkurti ir Visorių informacinių technologijų parką. Planuojama, kad čia bus statomas 13 tūkst. kvadratinių metrų pastatas, kuriame įsikurtų ir Matematikos ir informatikos fakultetas. Planuojama, kad greta fakulteto turėtų steigtis ir verslo kompanijos, taip vienoje vietoje būtų sukoncentruotas studijų, mokslinių tyrimų ir verslo potencialas. Šiuo metu vykdomi pastato techninio projekto ekspertizės pirkimai, pasiūlymų laukiama iki birželio 17 dienos.

Gegužės viduryje paskelbtas ir viešųjų pirkimų konkursas Chemijos fakulteto pastatui „Saulėtekio“ slėnyje projektuoti. Kaip sakė VU prorektorius Eugenijus Butkus, 13,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastato statybos ir įrengimas galėtų kainuoti iki 100 mln. litų.

VU rektoriaus J. Banio teigimu, fakultetų iškeldinimas būtinas, nes visi trys universiteto padaliniai šiuo metu dirba itin prastomis sąlygomis.

Anot jo, konkreti pastatų kaina paaiškės parengus techninius projektus, suma galėtų būti koreguojama. Optimistiškiausias scenarijus, kada turėtų būti baigti visi trys pastatai, rektoriaus manymu, būtų 2017-ųjų antroji pusė.

VU atstovai planuoja, kad iškėlus fakultetus į naujus pastatus, senieji būtų perduoti Turto fondui, kuris užsiimtų jų pardavimu. „Santaros“ slėnio kūrimo iniciatoriai – VU, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Inovatyvios medicinos centras, Gamtos tyrimų centras, VU ligoninės Santariškių klinikos, viešoji įstaiga „Visorių informacinių technologijų parkas“.

„Saulėtekio“ slėnio kūrimą taip pat inicijavo VU ir VGTU, prie iniciatyvos prisidėjo Fizinių ir technologijos mokslų centras bei viešoji įstaiga „Saulėtekio slėnis“.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, „Santaros“ slėniui kurti planuojama skirti 255 mln. litų, „Saulėtekio“ slėniui  - 253,5 mln. litų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »