KTU Karjeros dienos pranoko organizatorių ir įmonių lūkesčius

Publikuota: 2012 m. kovo 22 d. ketvirtadienis

Kovo 21 d. Kauno technologijos universiteto Studentų miestelyje vyko jau 8–osios „KTU Karjeros dienos“, kurios dalyvių gausa pranoko organizatorių lūkesčius – šiais metais renginyje dalyvavo 89 įmonės, t. y. gerokai daugiau nei pernai. Skaičiuojama, kad kontaktų mugėje apsilankė daugiau nei 3 tūkst. studentų.

„KTU Karjeros dienos“ – tai glaudesniems kontaktams užmegzti skirtas renginys. „Universiteto ir įmonių bendradarbiavimas leidžia darbdaviams atsirinkti gabiausius jaunuosius specialistus. Įmonės, priimdamos studentus praktikai, ne tik padeda jiems geriau pasiruošti darbo rinkai, bet ir gauna grįžtamosios naudos – jaunatviško entuziazmo, idėjų pavidalu“, – dar prieš renginį sakė KTU Karjeros centro vadovė Kristina Bakšaitė.

Metų pradžioje Lietuvos banko paskelbtoje prognozėje teigiama, kad vertinant pokyčius per metus, šalyje mažėja nedarbas, daugiau samdoma darbuotojų. Per metus darbuotojų ypač pagausėjo didžiausiame pagal užimtumą – paslaugų – sektoriuje, daugiausia prekyboje ir transporto bei saugojimo veiklose. Gal todėl Karjeros dienos ir sulaukė didesnio ir dalyvių, ir lankytojų skaičiaus. Atidarant renginį kalbėjęs KTU rektorius prof. Petras Baršauskas pabrėžė, kad bendradarbiavimas su verslo ir gamybinėmis įmonėmis naujojoje Universiteto strategijoje yra vienas iš pagrindinių prioritetų. „Norėtume, kad šios įmonės mūsų studentus priimtų į praktiką. Norėtume, kad įmonių atstovai padėtų mums patobulinti studijų programas. Ir trečia, mums reikia praktikų dėstytojų, kurie atneštų daugiau praktinių žinių“, – savo lūkesčius išsakė KTU rektorius. Be rektoriaus studentams sėkmingos kontaktų mugės linkėjo renginio mecenatės, įmonės „ABB“ atstovas Saulius Girdvainis, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, KTU Studentų atstovybės prezidentas Justinas Staugaitis.

Kontaktų mugėje įmonių atstovai konsultavo studentus praktikos ir darbo šiose įmonės klausimais, pristatė savo veiklas, dalijo informacinę medžiagą. Kai kurių įmonių stenduose buvo galima užpildyti kandidato anketas – vėliau jos pravers renkantis praktikantus ar studentus. Vieni žvalgėsi darbuotojų ateičiai, kitiems jų reikėjo artimiausiu metu, pavyzdžiui, AB „ORLEAN Lietuva“ personalo formavimo vadovės Dainos Binkauskienės teigimu, yra nemažai specialybių, kurių atstovų jiems gali prireikti ateityje, o kaip sakė AB „Axis Industries“ personalo vadovė Gintarė Misiūnaitė, jų įmonė pasiruošusi priimti į praktiką iki 10 inžinierių projektuotojų jau dabar.

Buvo įmonių, kurios savo veiklą pristatinėjo pasitelkdamos įvairias priemones, pavyzdžiui, UAB „Fortum Heat Lietuva“ stende buvo galima išmėginti lietimui jautrų ekraną, UAB „ABB“ buvo atsivežusi viršįtampių ribotuvą, UAB „Ernst & Young Baltic“ stende studentai rinko medines figūrėles, o „Philip Morris International“ kvietė į atskirą auditoriją, kur buvo galima išspręsti užduotis ir gauti prizų. „Dalyvaujame KTU vykstančiose Karjeros dienose jau ne vienerius metus ir džiaugiamės sudaryta galimybe sužinoti studentų poreikius. Ir patys sakome, ir iš kitų dalyvių esame girdėję, kad tai pati naudingiausia kontaktų mugė Lietuvoje“, – sakė UAB „Terra“ atstovas Antanas Baziliauskas.

Renginyje „Karjeros dienos 2012“ buvo ne tik keičiamasi kontaktais – studentai galėjo pasiklausyti ir įmonių atstovų skaitomų pranešimų.

Taip pat šiame renginyje KTU rektorius prof. P. Baršauskas ir AB „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria abi pusės įsipareigojo toliau bendradarbiauti rengiant elektros energetikos specialistus, organizuojant mokslines konferencijas, seminarus, vykdant universiteto studentų praktikas. Taip pat susitarta keistis informacija apie abiejų šalių vykdomus arba joms dalyvaujant atliekamus mokslinius tyrimus ir projektus.

„Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su Kauno technologijos universitetu ir šios partnerystės sustiprinimu pasirašyta sutartimi. Tikime, kad žmonės yra didžiausias bendrovės turtas, todėl visuomet mielai laukiame KTU studentų „Lietuvos energijoje“ atlikti praktiką įvairiose srityse, pritaikyti savo žinias ir įgyti naujų įgūdžių. Smagu, kad galime prisidėti prie universiteto studijų programų įgyvendinimo bei plėtros ir taip padėti gabiems jaunuoliams įsilieti į šalies darbo rinką“, – sakė „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius D. Misiūnas. Prieš pasirašydamas sutartį jis studentams skaitė paskaitą „Sėkminga karjera: kelionė tikslo link“, kurioje ragino nepaisyti sunkumų ir drąsiai siekti savo profesinių tikslų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »