KTU „Santakos“ slėnyje atidaryta pirmoji išmani elektromobilių krovimo stotelė „SmartChargeBox“

Publikuota: 2016 m. gegužės 20 d. penktadienis

Gegužės 19 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyko kasmetinė jaunųjų mokslininkų paroda-konkursas KTU „Technorama 2016“. Renginio metu buvo pristatyta ir pradėjo veikti pirmoji vieša išmani elektromobilių krovimo stotelė „SmartChargeBox“. Kaune sukurtas įrenginys jau domina ir Europos Sąjungos rinką.

Parodoje „Technorama“, kurią organizuoja Kauno technologijos universiteto Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (KTU NIVC), pristatytos stotelės kūrėjai – KTU Informatikos fakulteto (KTU IF) jaunieji mokslininkai Kęstutis Valinčius, Mindaugas Jančiukas ir Edvinas Šinkevičius. Jie tvirtino, jog idėja sukurti išmaniąją elektromobilių stotelę kilo jau prieš kelerius metus. Pasak jų, visuomenei būtina žiūrėti į priekį, o elektra varomos transporto priemonės – pasaulio ateitis.

„Elektromobiliais susidomėjau prieš trejus metus, o prieš dvejus įsigijau ir pirmąjį savo elektromobilį. Žinoma, tuomet atsirado poreikis jį kažkur krauti, juk važinėju kasdien iš Marijampolės į Kauną ir atgal. Manau, tada šia idėja „užkrėčiau“ ir savo kolegas?“, – teigė K. Valinčius.

„Lietuvoje elektromobilių stotelių nėra daug ir tai atbaido žmones nuo minties pirkti tokią transporto priemonę. Kiekvienas iškelia sau klausimą ar galės nuvažiuoti elektromobiliu iki jūros, ar bus kur jį pakrauti?“, – apie visuomenės poreikius sakė M. Jančiukas.

Studentai pasakojo, jog jų tikslas – populiarinti elektra varomas transporto priemones, o kartu ir diegti išmanias jų krovimo stoteles visoje Lietuvoje ir taip užtikrinti žmonėms saugumo jausmą, kad jie be vargo galės nuvažiuoti nuo vieno miesto iki kito.

„Mūsų komanda siekia palengvinti elektromobilių vairuotojų gyvenimą ir padėti suprasti visuomenės poreikius. Paprastai kalbant, stotelė renka duomenis, juos apdoroja ir talpina virtualioje aplinkoje. Surinktą informaciją analizuoja programos, kurios informuoja kaip dažnai yra naudojama stotelė, kokie elektromobiliai ir kiek laiko kraunami. Žinoma, siekdami viską supaprastinti vartotojui šiuo metu testuojame ir mobilią aplikaciją. Ji leis sekti krovimo eigą ir taip planuoti laiką“, – teigė E. Šinkevičius.

Anot jo, jeigu ateityje būtų nuspręsta apmokestinti elektromobilių krovimą, ši aplikacija turės ir tokią funkciją. Taip pat atvykus prie stotelės ji atpažins vartotoją ir pasiūlys poreikius atitinkantį krovimą.

„Įsivaizduokite, jog Jūs važiuojate iš Kauno į Molėtus, o iš vakaro nepilnai įkrovėte savo elektromobilį. Mobilioje aplikacijoje galėsite rasti informaciją, kur yra artimiausia elektromobilių krovimo stotelė, kokio ji pobūdžio – greito ar lėto krovimo – ir ar šiuo metu yra  naudojama“, – apie mobiliąją elektromobilių aplikaciją pasakojo M. Jančiukas.

Paklausus jaunųjų mokslininkų, kokie „SmartChargeBox“ ateities planai, vaikinai atsakė, KTU „Santakos“ slėnyje atidaryti pirma vieša tokio pobūdžio stotelė, tačiau tai anaiptol ne pirmasis jų pristatytas sprendimas.

„Oficialiai tai pirmoji vieša stotelė, tačiau iki šiol jau aktyviai veikė 5 krovimo taškai skirtinguose Lietuvos vietose. Juos naudojome moksliniams tyrimams, siekdami surinkti kuo daugiau duomenų ir patobulinti sistemą“, – teigė K.Valinčius.

Pasak vaikinų, pirmas žingsnis – elektromobilių krovimo stotelių diegimas Lietuvoje, antras – bendradarbiaujant su tarptautiniu tinklu „KIC InnoEnergy“ – Baltijos šalys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »