KTU kuriamai inovacijų ekosistemai – Europos akademinės bendruomenės įvertinimas

Publikuota: 2016 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

KTU „Santakos“ slėnio veikla plėtojant inovacijų ekosistemą sulaukė didelio atgarsio prestižinėje Europos aukštųjų mokyklų asociacijos CESAER konferencijoje, kurios šių metų tema – „Universitetų vaidmuo atvirose inovacijose“ (angl. The Role of Universities in Open Innovation).

Kasmetiniame Europos pažangių inžinerinių studijų ir mokslinių tyrimų mokyklų bei universitetų asociacijos (CESAER) konferencijoje pranešimą skaitęs Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas pabrėžė, kad sėkmingas žinių ir technologijų kūrimas bei sklaida – vienas svarbiausių uždavinių pažangiam, lyderystės regione ir Europoje siekiančiam universitetui. 

„Universitete stengiamės kurti ir puoselėti inovacijoms palankią terpę, skatinančią kūrybiškumą, saviraišką, verslumą, telkiančią mokslo potencialą, ugdančią talentus. Tačiau proveržiui šioje srityje pavienių pastangų neužtenka – būtina mokslo, verslo, viešojo sektoriaus sinergija“, – Vienos technikos universitete (Austrija) vykusiame renginyje sakė KTU rektorius.

P. Baršauskas atkreipė dėmesį, kad KTU veikia didžiausias Lietuvoje startuolių inkubatorius „Startup Space“, kuriame per trejus metus buvo įgyvendinti 52 jauno ir inovatyvaus verslo projektai. Inovacijos, jų diegimas ir tolesnė pažanga, anot rektoriaus, išlieka vienu pagrindinių Universiteto prioritetų.

KTU daug dėmesio skiria intensyviam bendradarbiavimui su verslu, nuosekliai su technologijomis susijusių studijų ir tyrimų spektrų plėtrai. Universitetas yra vienas iš Kauno mokslo ir technologijų parko steigėjų bei vieno didžiausių ir moderniausių Baltijos regione mokslo, studijų ir verslo centro KTU „Santakos“ slėnio šeimininkas.

Progresyviausios šalies aukštosios mokyklos rektorius P. Baršauskas džiaugėsi, kad Universitete kuriama inovacijų ekosistema sulaukė didelio Senojo žemyno aukštųjų mokyklų vadovų dėmesio. Konferencijoje jie gilinosi į KTU diegiamą inovacijų skatinimo modelį, prašė pasidalinti gerąja patirtimi.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »