KTU studentams paskaitą skaitė Ūkio ministras R. Žylius

Publikuota: 2012 m. balandžio 19 d. ketvirtadienis

KTU Ekonomikos ir vadybos fakultete balandžio 13 d. lankėsi Lietuvos ūkio ministras Rimantas Žylius. Ministras, skaitęs paskaitą „Lietuvos ekonomikos konkurencingumas“, KTU studentams kalbėjo apie eksporto bei paslaugų reikšmę Lietuvos ekonomikai, trumpai pristatė Ūkio ministerijos vykdomus projektus.

„Norint užtikrinti sėkmingą ekonomikos augimą, labai svarbu motyvuoti žmones. Ūkio ministerija stengiasi, jog žmonės norėtų pradėti verslą, norėtų rizikuoti ir ši rizika pasiteisintų“, – tvirtino R. Žylius.

Paskaitos metu ministras pastebėjo, kad: „Įmonėms šiandien ypatingai trūksta bendrosios vadybos gebėjimų. Finansų, personalo, pardavimų vadybos disciplinos šiai dienai yra prastoje pozicijoje dėl ko gaminant tą patį produktą savikaina tampa didesnė ir mažėja įmonių konkurencingumas. Lietuvos verslai, neturėdami šių įgūdžių, „neišspaudžia“ pelno iš kiekvieno lito. Pavyzdžiui, Lietuvoje produktai sandėliuojami penkis kartus ilgiau nei kitose šalyse. Tai reiškia, jog Lietuvos įmonės už prekės sandėliavimą sumoką penkis kartus daugiau – tai vienas iš neracionalaus elgesio pavyzdžių“.

Ministras taip pat akcentavo eksporto naudą Lietuvos ekonomikai. R. Žyliaus tvirtinimu, vieni iš svarbiausių Ūkio ministerijos uždavinių eksporto srityje yra užtikrinti didesnį darbo našumą, įtvirtinti lygios konkurencijos galimybes bei mažesnę naštą verslui. „Šiuo metu siekiama pertvarkyti verslą kontroliuojančias institucijas. Remiantis Didžiosios Britanijos pavyzdžiu bus siekiama, kad po šios pertvarkos verslą kontroliuojančios institucijos nebaustų verslininkų už teisės aktų normų nevykdymą, o priešingai – padėtų.

Verslui naštą lengvina ir kontroliniai klausimynai. Jei anksčiau verslo tikrintojai turėdavo kelių šimtų puslapių bylą, kurioje būdavo surašyti reikalavimai verslo atstovams, šiandien tikrintojams iškelta labai konkreti užduotis – parengti kontrolinius klausimynus, atsirinkti esminius reikalavimus, būtinus, kad verslas galėtų saugiai veikti. Šiandien verslo priežiūros institucijos, atlikdamos patikrinimus, jau naudoja 39 kontrolinius klausimynus 17-oje sričių. Klausimynai leidžia verslininkui geriau suvokti teisės aktų reikalavimų esmę, nustatyti, kas tikrai svarbiausia šiuose reikalavimuose. Inspektorius gali koncentruotis į svarbiausius dalykus ir nešvaistyti laiko nereikšmingiems dalykams".

R. Žylius studentams pabrėžė ir lygios konkurencijos svarbą. Anot ministro, lygią konkurenciją užtikrina ir sąžiningas mokesčių mokėjimas, nes verslai, nemokantys mokesčių, žlugdo tuos, kurie juos moka. Ministro tvirtinimu, tokia situacija demoralizuoja verslą. Prie to ženkliai prisideda ir vartotojų pakantumas. Neretai vartotojai nereikalauja už suteiktas paslaugas ar įsigytus produktus fiskalinių čekių, ar net tariasi su verslininkais dėl PVM nemokėjimo.

Pasak ministro, prie verslo demoralizavimo tam tikra prasme prisideda ir struktūriniai fondai. „Verslininkas, kuris nėra gavę struktūrinių fondų paramos, jaučiasi lyg sutrikęs. Pavyzdžiui, jo konkurentas viešbutį pasistatė už struktūrinių fondų lėšas, kai jis tuo tarpu pastatė viešbutį užstatęs bankams savo šeimos turtą. Ši situacija priveda prie to, jog verslininkas, gavęs lėšų iš struktūrinių fondų, gali dempinguoti kainas ir tokiu būdu sužlugdyti tuos, kurie tokios paramos nėra gavę. Ūkio ministerija siekia, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau. Tai vieni svarbiausių uždavinių, norint užtikrinti ekonomikos augimą“, – paskaitos metu tvirtino Ūkio ministras Rimantas Žylius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »