KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 29 d. pirmadienis

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. Tai – pirmoji tokia vasaros mokykla KTU, ateityje planuojama kviesti daugiau vaikų iš įvairių pasaulio šalių.

Pagrindinė šios vasaros mokyklos iniciatorė Xue Lei, dirbanti Lietuvoje, ir Zhijie Zhong, įmonės „Shang Le Edu Ltd Co“. atstovas. 2016-ųjų pradžioje jie sugalvojo tokios stovyklos koncepciją, kuri paskatintų kultūrinius ryšius tarp Kinijos ir Lietuvos. Taip buvo įkurta „Europos kultūros vasaros mokykla“, kurios pagrindine užsiėmimų vieta tapo KTU. Keturi moksleiviai, besidomintys Europos kultūra, iš Kinijos nusprendė atvykti į Lietuvą ir iš arti susipažinti su šalimi bei įgyti naujų įgūdžių ir žinių.

„Pagrindinis vaikų vizito į Lietuvą tikslas – pagilinti šnekamosios anglų kalbos žinias, susipažindinti su Lietuva, jos kultūra, skirtingais regionais, žmonėmis. Tokios patirtys ugdo pasitikėjimą savimi, savarankiškumą ir komunikacinius įgūdžius bei, svarbiausia, leidžia jaunajai Kinijos kartai pažinti ir patirti Lietuvą patiems“, – teigė Xue Lei.

Anglų kalbos pamokos perkant ledus

Vasaros mokyklos metu svečių dienos prasidėdavo KTU tarptautinių programų koordinatorės Monikos Veličkaitės anglų kalbos pamokose netradicinėse erdvėse. Pasak Monikos, kuri turi mokytojavimo patirties, pamokos, vykstančios už klasės sienų yra daug efektyvesnės.

„Taip vaikai bendrauja su aplinka, išmoksta naudoti anglų kalbą kontekste, ir yra priversti klausti klausimų. Pavyzdžiui, vieną karštą dieną pirkome ledus – tai buvo proga vaikams išmokti ledų skonių pavadinimus“, – sakė M. Veličkaitė.

Popietėmis jaunieji studentai dalyvaudavo įvairiose veiklose: piešimo, šokio, kompiuterinio 3D modeliavimo, fizikos. Dalis pamokų vyko KTU Moksleivių laboratorijoje, kituose fakultetuose ar mieste.

Šiandien moksleiviai – rytoj potencialūs studentai

KTU dėstytojams ši vasaros mokykla taip pat buvo nauja patirtis: nepaisant kalbos barjero, kultūrinių skirtumų, kinų vaikai yra tokie pat žingeidūs, aktyvūs kaip ir lietuviai. Ypač didelio svečių susidomėjimo sulaukė kompiuterinio 3D modeliavimo užsiėmimai, kuriuos jiems vedė KTU Statybos ir architektūros fakulteto atstovė Neringa Urbanė, o kai kas net nusprendė ateityje studijuoti architektūrą.

Visgi moksleivius iš Kinijos labiausiai sužavėjo sportinės veiklos kartu su bendraamžiais lietuviais KTU sporto centre. Vaikai žaidė futbolo rungtynes prieš VšĮ „Hope for Football“ komandą, o Universitete studijuojantis pakistanietis Muhammadas Rohanas mokė moksleivius žaisti kriketą.

Pasiteisinus pirmajai tarptautinei vasaros mokyklai, kur KTU buvo tik partneris, 2017 metais ruošiamasi ją rengti dar didesnę užsienio šalių vaikams. Laikinai KTU tarptautinių ryšių ir plėtros prorektorės pareigas einanti Neringa Narbutienė džiaugėsi, jog geri dalyvių atsiliepimai tik patvirtino, jog ši idėja turės pasisekimą.

„Norime jau kitais metais pakviesti daugiau mokinių iš skirtingų pasaulio šalių ir supažindinti juos su Lietuva, jos žmonėmis, kultūra bei universiteto siūlomomis studijomis ir paslaugomis. Tikimės, kad mėnesį Lietuvoje praleidę mokiniai pasirinks KTU ir atvyks į Kauną ilgesniam laikui“, – apie ateities planus kalbėjo N. Narbutienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »