Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Publikuota: 2017 m. vasario 6 d. pirmadienis

„Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. Džiugu, kad KTU studentai supranta mentorystės svarbą ir aktyviai renkasi karjeros mentorius“, – sakė Greta Stupelytė, jau beveik 3-ejus metus Kauno technologijos universitete (KTU) veikiančios unikalios Mentorystės programos koordinatorė.

Jos teigimu, nors bendravimas su karjeros mentoriais šioje programoje turi pabaigos datą, nemaža dalis studentų tęsia bendravimą ir po studijų baigimo.

KTU absolventė Aistė Mačionytė džiaugiasi, galėjusi pasirinkti unikalią kompleksinę mentorystės programą, kuri suteikia galimybę pasirinkti net iš 5 mentorių tipų, ir turėjusi progą dirbti su puikiu karjeros mentoriumi.

„Mentorystė man suteikė galimybę iš arčiau pažinti verslo pasaulį, suprasti, ko reikia, kad pasiekčiau savo  ateities tikslų, – sakė absolventė. – Mentorius man yra žmogus, kuris visuomet paskatins veikti, pasakys, kokias klaidas esu padariusi ir kokios manęs gali laukti tam tikruose sprendimuose. Universitetas savo studentams suteikia visapusišką galimybę tobulėti, atsiskleisti, padeda tapti neeiliniu studentu.“

Karjeros mentorius tapo darbdaviu

KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) studentas Raidas Rimkus pasakojo, kad karjeros mentorių pasirinko dar pirmame kurse. Studentas norėjo kuo greičiau pamatyti, kaip viskas vyksta versle, praktikoje, o ne tik akademiniame pasaulyje. Šiuo metu R. Rimkus studijuoja trečiame kurse ir vis dar aktyviai bendrauja su savo mentoriumi, kuris tapo ir vaikino kolega.

„Grįžtamuoju mentorystės programos ryšiu galėčiau pavadinti naują darbą savo karjeros mentoriaus įmonėje, kurioje stengiuosi sukaupti kuo daugiau patirties. Pamačiau tam tikrus pliusus ir minusus, susijusius su darbo specifika, kurie ateityje padės dar labiau išgryninti savo norimą veiklos sritį“, – apie mentorystės įtaką savo karjerai kalbėjo R. Rimkus.

Jo teigimu, didžiausia nauda, prisijungus prie KTU mentorystės programos, yra pajutimas, ką reiškia dirbti įmonėje, susijusioje su kiekvieno studijų sritimi, kaip joje atliekami darbai, kokiais principais reiktų vadovautis darbo metu. Bendravimas su karjeros mentoriumi taip pat padeda praplėsti akiratį.

Tuo tarpu studentė Ieva Gakštaitė pirmąją savo karjeros mentorę taip pat pasirinko dar būdama pirmakursė: „Dalyvavimas Universiteto siūlomoje mentorystės programoje yra puiki galimybė sužinoti kažką naujo, susipažinti su naujais žmonėmis, parodyti save. Tuo metu tai buvo savotiškas iššūkis, tačiau supratau, kad savo karjera reikia rūpintis daug anksčiau, o ne po Universiteto baigimo pradėjus ieškoti darbo.“

Mentorystė suteikia motyvacijos užtaisą

Elektros ir elektronikos fakultete (EEF) elektros energetikos sistemas studijuojantis Linas Pušinaitis karjeros mentorių pasirinko būdamas jau ketvirtame kurse. „Jei tik būčiau žinojęs, kokia naudinga gali būti ši programa, nedvejodamas būčiau išbandęs ją kur kas anksčiau“, – sakė L. Pušinaitis.

Dar vieno EEF studento Manto Kaminicko, taip pat pasirinkusio karjeros mentorių, teigimu, dalyvavimas KTU mentorystės programoje jam padėjo geriau pažinti save.

Studentas su savo karjeros mentoriumi aptarė, kokiomis savybėmis turi pasižymėti komandos lyderis, kaip efektyviai ir dalykiškai bendrauti, kurti naujas pažintis, gerai pasirodyti darbo pokalbių metu. Visa tai jam leido įvertinti, kokius gebėjimus ir asmenines savybes reikia tobulinti, siekiant sėkmingos karjeros ateityje.

„Pavyzdžiui, vertindamas savo karjeros mentoriaus užimtumą, pokalbiams atsakingai ruošdavausi, kad per palyginti trumpą laiką būtų galima išsiaiškinti man rūpimus klausimus. Tokiu būdu tobulinau savo komunikacinius bei laiko planavo įgūdžius“, – savo patirtimi dalyvaujant programoje dalinosi M. Kaminickas.

Tuo tarpu KTU magistrantas Virginijus Vasylius pažymi, kad po kiekvieno susitikimo su karjeros mentoriumi, jis išeidavo pasisėmęs daug motyvacijos ir noro tobulėti. „Būtent tai ir yra pagrindiniai dalykai, vedantys jaunus žmones pirmyn“, – įsitikinės V. Vasylius.

Padeda apsispręsti dėl ateities darbo

Kompleksine mentorystės programa aktyviai naudojasi ir Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) studentai. Štai Ieva Gakštaitė pasakoja, kad labiausiai įsiminęs susitikimas su jos karjeros mentore buvo kartu praleistas pusdienis.

„Važiavome į kelis įmonės padalinius, susitikome su juose dirbančiais specialistais. Taip pat turėjau galimybę dalyvauti darbuotojų susirinkime, rezultatų aptarime. Supratau, kad mentorė manimi pasitiki, nes po visų susitikimų domėjosi mano nuomone, pastebėjimais. Šis susitikimas leido pajusti bent dalį savo mentorės dienotvarkės ir darbų“, – pasakojo I. Gakštaitė.

Jos nuomone, dalyvavimas KTU mentorystės programoje turi nemažą įtaką tolimesnei karjerai, nes mentoriai studentams padeda labiau pasitikėti savimi, skatina siekti savo tikslų, įgyti praktinės patirties. „Dabar dar aiškiau suprantu, kokio darbo norėčiau ar priešingai – nesirinkčiau – ateityje“, – akcentavo I. Gakštaitė. 

Dar vienas KTU studentas Linas Pušinatis taip pat džiaugiasi turėjęs galimybę iš arti pamatyti savo karjeros mentoriaus darbotvarkę: „Pirmasis susitikimas truko visą darbo dieną. Mentorius mane pasikvietė į „LitPol Link“ jungties statybų aikštelę. Kelionėje daug kalbėjomės ir radome nemažai bendrų dalykų.“

Studentas turėjo išskirtinę galimybę pamatyti istorinės elektros jungties darbus, kaip vyksta procesai, susipažino su karjeros mentoriaus kolegomis, praplėtė pažįstamų ratą. „Baigus studijas ir pradėjus dirbti, neatmenu galimybės ir pats sudalyvauti KTU mentorystės programoje, kaip karjeros mentorius“, – mintimis dalinosi L. Pušinaitis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »