Kolegijos jungiasi prie Pasaulinio susitarimo tinklo

Publikuota: 2012 m. kovo 28 d. trečiadienis

Siekdama skatinti atsakingo verslo vystymą Lietuvoje, Vilniaus kooperacijos kolegija prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo tinklo (United Nations Global Compact) – žmogaus teisių, darbuotojų teisių, aplinkosaugos ir kovos su korupcija principais susivienijusio pasaulinio susitarimo. Tapusi tarptautinio susitarimo nare, Vilniaus kooperacijos kolegija įsipareigojo savo veikloje diegti šio susitarimo principus ir dalyvauti iniciatyvos plėtroje kaip strateginis partneris.

Pasak Vilniaus kooperacijos kolegijos direktoriaus Jono Jakubausko, aukštojo mokslo misija – žmogaus ugdymas plačiąja prasme, neapsiribojant vien specialybės žinių perdavimu. „Dauguma mūsų absolventų baigę mokslus kuria nuosavą verslą, įsilieja į socialiai atsakingo verslo principus taikančių įmonių darbuotojų gretas, tad susipažinti su socialiai atsakingo verslo principais turėtų būti privaloma visiems besimokantiems. Nuo naujų mokslo metų įmonių socialinės atsakomybės dalykas bus integruojamas į visas mūsų kolegijos studijų programas. Save ir aplinkinius gerbiantis verslininkas turi išmanyti ne tik pardavimo ir pirkimo subtilybes. Jis privalo žinoti ir žmogaus teises, užtikrinti, kad jo vadovaujamoje įmonėje nebūtų diskriminacijos, susijusios su įdarbinimu ir profesija, galų gale skatinti aplinkai palankių technologijų vystymąsi ir platinimą; kovotų su korupcija, kurią galima būtų apibūdinti kaip šio amžiaus marą“ – pasakojo J.Jakubauskas.

Pirmą kartą Pasaulinio susitarimo idėja buvo pristatyta 1999 m. Pasaulio ekonomikos forumo metu. Tuomet Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Kofi Annanas pakvietė verslo lyderius jungtis prie iniciatyvos, kuri suvienytų veikti kartu verslo įmones bei organizacijas, Jungtinių Tautų organizaciją (JTO) ir pilietinę visuomenę. Lietuvoje Nacionalinis atsakingo verslo tinklas pradėtas kurti nuo 2005 metų.

Vilniaus kooperacijos kolegija prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo tinklo įgyvendindama projektą „Vilniaus kooperacijos kolegijos vidinės kokybės vadybos sistemos tobulinimas“ (Nr. VP1–2.1–ŠMM–04–K–02–004).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »