Kūrybingas mokytojas – laimingi mokiniai

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 3 d. pirmadienis

Prasidedantys mokslo metai vėl atkreipė dėmesį į šiuolaikinę mokyklą ir ugdymo procesą, kuriame pagrindinė vieta turėtų tekti ne metodikoms ar mokymo priemonėms, bet mokytojui, sugebančiam kūrybiškai jomis naudotis. Atsakymų, ar galima ir kaip to išmokti, kartu su mokytojais ir švietimo specialistais ieškos paroda „Mokykla“, šiemet akcentuojanti kūrybiškumo svarbą ugdant asmenybę. Ir ne tik mokykliniame amžiuje, bet nuo pat kūdikystės, todėl kartu vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis“ pirmą kartą bus atkreiptas dėmesys į ikimokyklinį ugdymą, pasaulyje populiarias metodikas, darželius, dabar tapusius tikra socialine problema.

Parodos „Vaikų šalis“ projekto vadovės Indrės Reimorienės teigimu, sistemingai pristatyti ikimokyklinį ugdymą bus siekiama pirmą kartą. „Parodoje bus galima susipažinti su įvairiausiomis ugdymo kryptimis – nuo japoniškos, nuo M. Montessori ar neskubinančios augti Valdorfo pedagogikos iki lietuviškos. Čia prisistatys privatūs ir valstybiniai darželiai, čia bus galima susitikti su specialistais ir išsiaiškinti rūpimus klausimus apie ikimokyklinukų ugdymą ar darželių, kurių taip trūksta, steigimą“, – sako I. Reimorienė ir priduria, jog kartais užmirštama, kad vaiko ugdymas turi prasidėti ne mokykloje, o nuo mažų dienų ir auklėtojo asmenybė ne mažiau svarbi kaip mokytojo.

Pasak parodos „Mokykla“ projekto vadovės Agnės Žekonytės, abiejų parodų tikslas parodyti, kad ugdymas labai kūrybiškas procesas ir jo modelių gali būti pačių įvairiausių. Svarbu, kad jo rezultatas būtų laimingas ir sudomintas vaikas ir be prievartos kūrybiškai dirbantis mokytojas ar auklėtojas. „Mes siekiame, kad parodose lankytojai atrastų neuniforminės mokyklos ar darželio viziją – be šablonų, be padiktuotų taisyklių, su drąsiom diskusijom ir išlaisvintu mąstymu“, – sako A. Žekonytė.

Kūrybiškumo tema atsispindės ne tik parodų turinyje, bet ir formate, kuris skirsis nuo įprastinio.

Abiejose parodose bus įrengti ne tik įprastiniai stendai, bet ir specialios kūrybinės erdvės, kurių pagrindiniai dalyviai – patys lankytojai, siekiantys pritaikyti teorines žinias ar išbandyti įvairias lavinamąsias, mokymo priemones, žaislus, žaidimus. Parodoje „Mokykla“ vėl veiks interaktyvios klasės, kuriose vyks improvizuotos pamokos mokytojams, o „Vaikų šalyje“ įsikurs ŽINIŲ MIESTAS, kuriame lauks ne tik kūrybinės dirbtuvės, bet ir interaktyvūs darželiai su skirtingomis programomis, su kuriomis gyvai susipažinti galės ir tėveliai, ir vaikai.

Parodos „Mokykla“ ir „Vaikų šalis“ vyks lapkričio 23–25 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »