LEU leidykla kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje pristatys naujausius leidinius

Publikuota: 2016 m. vasario 19 d. penktadienis

Vasario 25–28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų tema – „Personažas ieško autoriaus“. Parodoje susitikimus rengs ir savo išleistas knygas pristatys ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla.

Vilniaus knygų mugės socialinė misija – skatinti skaitymą. Tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūrinis renginys, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Parodoje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių, per keturias dienas apsilanko daugiau nei 60 tūkstančių lankytojų.

LEU leidykla parodos lankytojus kvies į stendą susipažinti su naujomis knygomis, ateiti į išleistų knygų pristatymus, susitikti su knygų autoriais. Leidyklos renginiai vyks vasario 26 d. (penktadienį).

12 val. 3.2 salėje vyks Vidos Petrulionienės knygos „Nežymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių kūrybinė raiška technologijų pamokose“ pristatymas.

Mokslo studijoje siekiama atskleisti nežymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių santykį su kūryba, analizuojami teoriniai ir praktiniai kūrybingumo ugdymo aspektai. Nežymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių kūrybinės raiškos dinamikos analizė, pritaikius vizualinius ir vizualinius-patirtinius kūrybingumo skatinimo metodus technologijų pamokose, atskleidė teigiamą šių metodų poveikį mokinių kūrybinei raiškai mitybos, tekstilės, konstrukcinių medžiagų ir elektronikos srityse.

Renginio vedėja – doc. dr. Alvyra Galkienė. Dalyvauja autorė, doc. dr. Ala Petrulytė, dėst. Edita Norvaišienė.

12 val. forume-LRT studijoje vyks doc. dr. Gitanos Vanagaitės knygos „Prasmių raiška Vandos Juknaitės kūryboje“ pristatymas.

Ilgai laukta LEU Lituanistikos fakulteto Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros doc. dr. G. Vanagaitės monografija – pirmasis bandymas lietuvių literatūros kritikoje apimti visą Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės prof. dr. V. Juknaitės kūrybą, išryškinti jos nekintančią, bet vis gilesnius būties klodus atveriančią motinystės, gyvenimo vertės pasakojimo liniją. Motinystės, suprantamos kaip besąlygiškos meilės, atvertis inicijavo diskusiją apie vartotojiškos visuomenės mentalitetą, vertybes. Apsisprendimo motinystei istoriją prof. dr. V. Juknaitė pasakoja pasitelkdama dokumentinius žanrus. Hermeneutinė prieiga prie egzistencinės prof. dr. V. Juknaitės kūrybos problematikos leido išryškinti ir aprašyti jos kūriniuose atsiveriančią būtį kaip tiesą.

Renginio vedėjas – prof. dr. Dainius Vaitiekūnas. Dalyvauja autorė, prof. dr. V. Juknaitė, Jūratė Sprindytė, doc. dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė.

20 val. forume-LRT studijoje vyks prof. dr. Jūratės Baranovos knygos „XX amžiaus moralės filosofija. Pokalbis su Kantu“ pristatymas.

Mokslinė monografija atskleidžia ir pagrindines XX amžiaus filosofų gvildentas moralės problemas, ir jų neišvengiamą dialogą su Kantu. Tai antras, papildytas, knygos leidimas, kuriame randamas naujas skyrius, skirtas kantiškosioms trajektorijoms Gilles‘io Deleuze‘o filosofijoje. Knygoje taip pat analizuojamos kai kurios naujausios, per pastarąjį dešimtmetį išsakytos lietuvių filosofų idėjos šia tema. Pristatyme bus kalbama apie tai, kas yra gyva, o kas mirę Kanto filosofijoje šiandien.

Renginyje dalyvauja autorė, Alvydas Jokubaitis, Rita Šerpytytė, Mindaugas Gutauskas.

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »