LEU vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“

Publikuota: 2016 m. kovo 18 d. penktadienis

Kovo 23 d. 9 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) aktų salėje (III aukštas, Studentų g. 39, Vilnius) vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“. Atsižvelgiant į švietimo politikų, verslo atstovų, mokyklų vadovų ir LEU akademinės bendruomenės lūkesčius, bus diskutuojama apie šiuolaikinį mokytoją, jo gebėjimą kurti tokias sąlygas, kad kiekvienas mokinys sėkmingai mokytųsi, kūrybišką ugdymą, veržlų žmogų, mokantį prisitaikyti prie nuolat kintančio pasaulio.

LEU Ugdymo mokslų fakulteto (UMF) dekanė doc. dr. Alvyra Galkienė sako, jog nereikia nieko tikinti, koks svarbus mokytojo vaidmuo visuomenės vystymosi procesuose. Kita vertus, visuomenei vystantis, švietimui keliami vis nauji reikalavimai. „Pedagogo rengimas yra nuoseklus, labai daug komponentų apimantis procesas: žmogaus psichologijos įvairiuose jo vystymosi tarpsniuose suvokimas, mokinių pažintinių galių, mokymosi stilių ir kultūrinių pagrindų skirtumų pažinimas ir gebėjimas į juos reaguoti, veiklaus, saviugdą skatinančio tarpasmeninio santykio su mokiniu kūrimas, ugdymo proceso organizavimo, pagalbos mokiniui teikimo kompetencijos, gilaus savo dalyko išmanymas. Ir tai tik dalis reikalavimų, būtinų dirbant mokytoju“, – tvirtina A. Galkienė.

Forume dalyvaus LEU ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, LEU UMF dekanė doc. dr. A. Galkienė.

LEU UMF dekanė sako, jog pagrindinis forumo tikslas – dėstytojų ir studentų dialogas, per kurį būtų atrasti geriausi bendradarbiavimo būdai, studijų organizavimo metodai, studijų programų peržiūros kryptys, kad į būsimojo pedagogo krepšį būtų sudėti visi įrankiai ir atsiskleistų kūrybinės mokytojo galios, padėsiančios tinkamai tais instrumentais naudotis ugdymo įstaigoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »