Langai ateityje gali tapti saulės elementais

Publikuota: 2011 m. balandžio 18 d. pirmadienis

Masačiūsetso technologijos instituto (Masachusets Institute of Technology, MIT) tyrėjai pasiūlė technologiją, kuri ateityje gali leisti langus paversti saulės energijos moduliais.

Šios technologijos pagrindas – organiniai saulės elementai, galintys absorbuoti tik infraraudonąją šviesą, o matomos šviesos spindulius – praleisti. Tokių elementų plėvele padengus paprasto lango stiklą, jis galėtų teikti elektros energiją įvairiems prietaisams, o tokio energijos šaltinio diegimo išlaidos būtų labai nedidelės, nes būtų galima pasinaudoti esamomis langų konstrukcijomis.

Šiuo metu didelę plonasluoksnių saulės elementų išlaidų dalį – net nuo pusės iki dviejų trečdalių kainos – sudaro būtent juos laikančiųjų konstrukcijų gamyba ir montavimas.

Ankstesni bandymai sukurti skaidrius saulės elementus nebuvo sėkmingi – arba jų efektyvumas buvo labai mažas, paprastai tesiekiantis vos 1 procentą, arba jie buvo nepakankamai skaidrūs ir sugerdavo per daug matomosios šviesos. Tačiau MIT mokslininkai teigia sugebėję rasti tokios sudėties organinių medžiagų, kurios turi tinkamų savybių. Tiesa, tai dar tik tyrimų pradžia – kol kas tokios dangos efektyvumas yra 1,7 procento, tačiau mokslininkai tikisi, kad gali pavykti pasiekti ir 12 procentų, o tai jau būtų palyginama su silicio elementais.

Kol kas vertinama, kad ši technologija komerciškai pritaikoma galėtų tapti maždaug per dešimtmetį, tačiau jau dabar pažymimi jos privalumai – organiniams elementams pagaminti nereikia tiek daug enegijos kaip silicio saulės elementams, jie neužimtų papildomos vietos, o padengus langų vidinę pusę, jie būtų apsaugoti nuo atmosferos poveikio. Be to, sugerdami šiluminius spindulius jie sumažintų ir kondicionavimo poreikį karštomis dienomis.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »