Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Publikuota: 2016 m. balandžio 6 d. trečiadienis

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą. Dar vienas naujojo dienyno išskirtinumas – jame nebus jokios reklamos, kuria dažnai perkraunami dabartiniai el. dienynai. Šiais mokslo metais integruotą sprendimą išbandys kelios mokyklos, o visiškai veikti jis pradės nuo naujų mokslo metų – rugsėjo mėnesį. Į šios inovatyvios platformos ir kitų skaitmeninių sprendimų kūrimą per artimiausius porą metų „Šviesa“ planuoja investuoti apie 1 mln. Eur.

Leidyklos „Šviesa“ vadovės Daivos Bartninkienės teigimu, šis sprendimas gimė atsižvelgus į strateginius valstybės keliamus švietimo tikslus, išanalizavus užsienio patirtį, mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių ir jų tėvų poreikius bei esamą pasiūlą.

„Šiuo metu Lietuvoje viena iš „giliųjų“ švietimo problemų – netenkinantis mokinių pasiekimų lygis. Todėl nuolat analizuodami, ką daryti, kad mokymosi rezultatai gerėtų, nusprendėme mokykloms pasiūlyti naujieną – analogų šalyje neturinčią vertinimo, individualios pažangos stebėjimo ir mokomojo turinio platformą. Tai inovatyvus sprendimas, apimantis ne tik įprastas dienyno funkcijas, bet ir atitinkamo sudėtingumo užduočių, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko pažangą ir pasiektą lygmenį, priskyrimo galimybę. Kurdami šią platformą, siekiame būti vienu iš švietimo pokyčių skatintojų, palengvinti mokytojų darbą ir prisidėti prie sėkmingos vaikų ateities kūrimo“, – sako D. Bartninkienė. 

Jos teigimu, šis sprendimas bus itin bus naudingas tėvams, kurie turės galimybę matyti ne tik „pliką“ pažymį, bet ir savo vaiko pasiekimų lygmenį bei rekomendacijas, į ką jam dar reikėtų pasigilinti.

Naujoji platforma pagrindinę tradicinių el. dienynų funkciją – informacijos apie pažymius, lankomumą, pastabas, tvarkaraščius, namų darbus pateikimą – praplečia naujomis. Viena jų – mokinio pasiekimų vertinimas, kuris grafikų ir diagramų forma parodo svarbiausius individualius mokinių pažangos parametrus bei pateikia rekomendacijas, kaip gerinti rezultatus. Kita – integruotas mokomasis turinys, kuriame mokytojai gali rasti ne tik šiuolaikinius skaitmeninius vadovėlius, bet ir papildantį mokomąjį turinį bei skaitmenines užduotis.

Pasak jo kūrėjų, papildomi įrankiai mokytojams leis taupyti laiką, patogiai stebėti kiekvieno besimokančiojo progresą ir suteikti atitinkamą grįžtamąjį ryšį. Tėvams taip pat žadama patogi ir paprasta sistema, nes šalia įprastos pažymių knygelės funkcijos, bus suteikiama galimybė stebėti individualią vaiko pažangą bei kartu su juo ir mokytoju dalyvauti ugdymo procese.

„Dabartiniai el. dienynų sprendimai yra gana sudėtingi, neatitinkantys vartotojų lūkesčių, apimantys tik dalį su ugdymo procesu susijusių veiklų. Mūsų kuriama platforma bus tarsi vidinis mokyklos dokumentas, kuriame nebus jokios pašalinės, nereikalingos informacijos, tarp jos – ir reklamų, kuriomis dažnai perkraunami dabartiniai dienynai. Kurdami šią platformą, visų pirma, siekėme atsižvelgti į patogumą vartotojams, todėl ja bus paprasta naudotis“, – sako Tadas Pukas, leidyklos „Šviesa“ el. produktų vadovas.

Tėvams ir mokiniams prieiga prie dienyno internete ir programėlė išmaniesiems telefonams su visomis funkcijomis bus nemokama. Mokyklos galės įsigyti atskirus platformos modulius, pavyzdžiui, tik pasiekimų vertinimo sprendimą be mokomojo turinio.

Jau dabar mokyklos gali registruotis ir išmėginti bandomąją dienyno versiją internete.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »