Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Publikuota: 2016 m. balandžio 6 d. trečiadienis

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą. Dar vienas naujojo dienyno išskirtinumas – jame nebus jokios reklamos, kuria dažnai perkraunami dabartiniai el. dienynai. Šiais mokslo metais integruotą sprendimą išbandys kelios mokyklos, o visiškai veikti jis pradės nuo naujų mokslo metų – rugsėjo mėnesį. Į šios inovatyvios platformos ir kitų skaitmeninių sprendimų kūrimą per artimiausius porą metų „Šviesa“ planuoja investuoti apie 1 mln. Eur.

Leidyklos „Šviesa“ vadovės Daivos Bartninkienės teigimu, šis sprendimas gimė atsižvelgus į strateginius valstybės keliamus švietimo tikslus, išanalizavus užsienio patirtį, mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių ir jų tėvų poreikius bei esamą pasiūlą.

„Šiuo metu Lietuvoje viena iš „giliųjų“ švietimo problemų – netenkinantis mokinių pasiekimų lygis. Todėl nuolat analizuodami, ką daryti, kad mokymosi rezultatai gerėtų, nusprendėme mokykloms pasiūlyti naujieną – analogų šalyje neturinčią vertinimo, individualios pažangos stebėjimo ir mokomojo turinio platformą. Tai inovatyvus sprendimas, apimantis ne tik įprastas dienyno funkcijas, bet ir atitinkamo sudėtingumo užduočių, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko pažangą ir pasiektą lygmenį, priskyrimo galimybę. Kurdami šią platformą, siekiame būti vienu iš švietimo pokyčių skatintojų, palengvinti mokytojų darbą ir prisidėti prie sėkmingos vaikų ateities kūrimo“, – sako D. Bartninkienė. 

Jos teigimu, šis sprendimas bus itin bus naudingas tėvams, kurie turės galimybę matyti ne tik „pliką“ pažymį, bet ir savo vaiko pasiekimų lygmenį bei rekomendacijas, į ką jam dar reikėtų pasigilinti.

Naujoji platforma pagrindinę tradicinių el. dienynų funkciją – informacijos apie pažymius, lankomumą, pastabas, tvarkaraščius, namų darbus pateikimą – praplečia naujomis. Viena jų – mokinio pasiekimų vertinimas, kuris grafikų ir diagramų forma parodo svarbiausius individualius mokinių pažangos parametrus bei pateikia rekomendacijas, kaip gerinti rezultatus. Kita – integruotas mokomasis turinys, kuriame mokytojai gali rasti ne tik šiuolaikinius skaitmeninius vadovėlius, bet ir papildantį mokomąjį turinį bei skaitmenines užduotis.

Pasak jo kūrėjų, papildomi įrankiai mokytojams leis taupyti laiką, patogiai stebėti kiekvieno besimokančiojo progresą ir suteikti atitinkamą grįžtamąjį ryšį. Tėvams taip pat žadama patogi ir paprasta sistema, nes šalia įprastos pažymių knygelės funkcijos, bus suteikiama galimybė stebėti individualią vaiko pažangą bei kartu su juo ir mokytoju dalyvauti ugdymo procese.

„Dabartiniai el. dienynų sprendimai yra gana sudėtingi, neatitinkantys vartotojų lūkesčių, apimantys tik dalį su ugdymo procesu susijusių veiklų. Mūsų kuriama platforma bus tarsi vidinis mokyklos dokumentas, kuriame nebus jokios pašalinės, nereikalingos informacijos, tarp jos – ir reklamų, kuriomis dažnai perkraunami dabartiniai dienynai. Kurdami šią platformą, visų pirma, siekėme atsižvelgti į patogumą vartotojams, todėl ja bus paprasta naudotis“, – sako Tadas Pukas, leidyklos „Šviesa“ el. produktų vadovas.

Tėvams ir mokiniams prieiga prie dienyno internete ir programėlė išmaniesiems telefonams su visomis funkcijomis bus nemokama. Mokyklos galės įsigyti atskirus platformos modulius, pavyzdžiui, tik pasiekimų vertinimo sprendimą be mokomojo turinio.

Jau dabar mokyklos gali registruotis ir išmėginti bandomąją dienyno versiją internete.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »