Lietuvis profesorius – įtakingiausių pasaulio mokslininkų sąraše

Publikuota: 2014 m. birželio 11 d. trečiadienis

Į kompanijos „Thomson Reuters“ sudarytą daugiausiai cituojamų mokslininkų reitingą pateko ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos technologijos ir vadybos katedros profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas. Į prestižinių mokslininkų sąrašą Lietuvos aukštosios mokyklos atstovo pavardė įtraukta pirmą kartą.

Pasaulio įtakingiausių mokslininkų sąraše – daugiau nei 3 tūkst. pavardžių, kurios suskirstytos pagal 21 mokslininkų veiklos sritį: inžineriją, kosmoso technologijas, mikrobiologiją, ekonomiką ir verslą, kompiuterių mokslus, biologiją ir kitas. VGTU profesorius E. K. Zavadskas pateko į pasaulinį inžinerijos reitingą: jo pavardė įrašyta tarp 187 pasaulinės reikšmės inžinerijos mokslininkų.

„Šis įvertinimas dar vienas įrodymas, leidžiantis pateisinti prestižinio ir tarptautinio universiteto vardą: mūsų mokslo pasiekimai ir jų rezultatų sklaida garsina ne tik VGTU, bet ir Lietuvą“, – tikino prof. habil. dr. E. K. Zavadskas.

Šiemet „Thomson Reuters“ pakeitė daugiausiai cituojamų mokslininkų reitingo sudarymo metodologiją.

Atskirų sričių mokslininkų reitingų dydis priklauso nuo visos mokslininkų populiacijos konkrečioje srityje – įtraukti tik 1 proc. dažniausiai cituojamų.  Dėmesį įtakingiausio mokslininkų sąrašo sudarytojai sutelkė į straipsnius, publikuotus 2002–2012 m. ir įtrauktus į „Thomson Reuters“ duomenų bazes. Be to, remtasi ne visu citatų skaičiumi, o jų įtakos, poveikio rodikliais: nauja metodika leido įvertinti skirtingų laikmečių žurnalų žymumą, svarbą, įtaką.

„Thompson Reuters“ pateiktas dažniausiai cituojamų mokslininkų sąrašas yra svarus kriterijus, sudarant prestižiniais laikomus Šanchajaus Jiao Tong geriausių universitetų reitingus. Į juos įtraukiamas ir dirbančių ar pabaigusių universitetą Nobelio laureatų skaičius, kiti reikšmingi rodikliai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »