Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Publikuota: 2017 m. kovo 15 d. trečiadienis


Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje. Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, vėlų antradienį, kovo 14 d., paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje.

Tarptautinis apdovanojimas įteiktas už inovatyvumą, pedagoginį efektyvumą ir praktinį pritaikymą. Šiuose prestižiniuose apdovanojimuose Lietuvos vardas skambėjo pirmą kartą.

„Tai – didelis įvertinimas visai Lietuvai. Mūsų tikslas – mokytojai, įgalinti būti „supermokytojais”, mokiniai įsitraukę taip, lyg žaistų kompiuterinį žaidimą. Vadovėlį sukūrėme mokiniui suprasdami, kad dėl šešiolikmečio dėmesio varžomės su visu likusiu pasauliu: socialiniais tinklais, reklama, renginiais. Pavyzdžiui, kam naršyti „Facebook“ pasislėpus, kai galima tai puikai įtraukti į mokymo procesą? Pačių mokytojų teigimu, tokios inovatyvios ir šiuolaikiškos mokymosi priemonės labai trūko”, – teigia vadovėlio bendraautorė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.


Iš 2015 m. išleisto vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą” šiuo metu mokosi 68 procentai šalies devintokų-dešimtokų, kuriems ekonomikos pamokos yra privalomos. Tai yra daugiau kaip 22 tūkstančiai moksleivių kasmet. Naujos kartos vadovėlio projektą sudaro tradicinio formato vadovėlis, e-vadovėlis, seminarai pedagogams ir išsami elektroninė mokytojo knyga, iš kurios pamokoms nuolatos ruošiasi mokytojai.

„Ekonomika per 31 valandą” Lietuvą garsina abiejose Atlanto pusėse. Praėjusių metų lapkritį Niujorke buvo įteiktas prestižinis Templeton laisvės apdovanojimas ir 100 tūkst. JAV dolerių premija. Apdovanojimas skirtas už indėlį skatinant laisvės idėjas, inovacijas ir žmonių veiklumą.

„Mokiniai dėl blogos ekonominės situacijos linkę kaltinti valdžią, verslininkus ar žiniasklaidą, retas mano galintis keisti situaciją. Būtina ugdyti asmeninę atsakomybę ir supratimą, kad už kiekvieno ekonomikos reiškinio yra veikiantis žmogus. Kokybiško švietimo svarba tik didėja, dėl to planuojame plėtoti švietimo projektus”, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Londono knygų mugė laikoma vienu svarbiausių renginių knygų pasaulyje, į ją kasmet susirenka daugiau kaip 25 tūkstančiai dalyvių iš 120 šalių. Mūsų šalies atstovavimą mugėje kuruoja Lietuvos kultūros institutas.

Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorės Aušrinės Žilinskienės, šis laimėjimas ir dėmesys Lietuvai yra labai svarbus, kartu su kitom dviem Baltijos šalimis ruošiantis kitų metų išskirtiniam prisistatymui Londono knygų mugėje.

„Džiaugiamės, kad lietuviško vadovėlio sėkmė, Lietuvos vardo skambėjimas reikšminguose apdovanojimuose jau šių metų dalyvavimą Londono knygų mugėje pavertė ypatingu!”, – teigia A. Žilinskienė.

Šaltinis: LLRI
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »