Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Publikuota: 2017 m. kovo 15 d. trečiadienis


Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje. Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, vėlų antradienį, kovo 14 d., paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje.

Tarptautinis apdovanojimas įteiktas už inovatyvumą, pedagoginį efektyvumą ir praktinį pritaikymą. Šiuose prestižiniuose apdovanojimuose Lietuvos vardas skambėjo pirmą kartą.

„Tai – didelis įvertinimas visai Lietuvai. Mūsų tikslas – mokytojai, įgalinti būti „supermokytojais”, mokiniai įsitraukę taip, lyg žaistų kompiuterinį žaidimą. Vadovėlį sukūrėme mokiniui suprasdami, kad dėl šešiolikmečio dėmesio varžomės su visu likusiu pasauliu: socialiniais tinklais, reklama, renginiais. Pavyzdžiui, kam naršyti „Facebook“ pasislėpus, kai galima tai puikai įtraukti į mokymo procesą? Pačių mokytojų teigimu, tokios inovatyvios ir šiuolaikiškos mokymosi priemonės labai trūko”, – teigia vadovėlio bendraautorė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.


Iš 2015 m. išleisto vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą” šiuo metu mokosi 68 procentai šalies devintokų-dešimtokų, kuriems ekonomikos pamokos yra privalomos. Tai yra daugiau kaip 22 tūkstančiai moksleivių kasmet. Naujos kartos vadovėlio projektą sudaro tradicinio formato vadovėlis, e-vadovėlis, seminarai pedagogams ir išsami elektroninė mokytojo knyga, iš kurios pamokoms nuolatos ruošiasi mokytojai.

„Ekonomika per 31 valandą” Lietuvą garsina abiejose Atlanto pusėse. Praėjusių metų lapkritį Niujorke buvo įteiktas prestižinis Templeton laisvės apdovanojimas ir 100 tūkst. JAV dolerių premija. Apdovanojimas skirtas už indėlį skatinant laisvės idėjas, inovacijas ir žmonių veiklumą.

„Mokiniai dėl blogos ekonominės situacijos linkę kaltinti valdžią, verslininkus ar žiniasklaidą, retas mano galintis keisti situaciją. Būtina ugdyti asmeninę atsakomybę ir supratimą, kad už kiekvieno ekonomikos reiškinio yra veikiantis žmogus. Kokybiško švietimo svarba tik didėja, dėl to planuojame plėtoti švietimo projektus”, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Londono knygų mugė laikoma vienu svarbiausių renginių knygų pasaulyje, į ją kasmet susirenka daugiau kaip 25 tūkstančiai dalyvių iš 120 šalių. Mūsų šalies atstovavimą mugėje kuruoja Lietuvos kultūros institutas.

Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorės Aušrinės Žilinskienės, šis laimėjimas ir dėmesys Lietuvai yra labai svarbus, kartu su kitom dviem Baltijos šalimis ruošiantis kitų metų išskirtiniam prisistatymui Londono knygų mugėje.

„Džiaugiamės, kad lietuviško vadovėlio sėkmė, Lietuvos vardo skambėjimas reikšminguose apdovanojimuose jau šių metų dalyvavimą Londono knygų mugėje pavertė ypatingu!”, – teigia A. Žilinskienė.

Šaltinis: LLRI
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »