Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Publikuota: 2017 m. kovo 15 d. trečiadienis


Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje. Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, vėlų antradienį, kovo 14 d., paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje.

Tarptautinis apdovanojimas įteiktas už inovatyvumą, pedagoginį efektyvumą ir praktinį pritaikymą. Šiuose prestižiniuose apdovanojimuose Lietuvos vardas skambėjo pirmą kartą.

„Tai – didelis įvertinimas visai Lietuvai. Mūsų tikslas – mokytojai, įgalinti būti „supermokytojais”, mokiniai įsitraukę taip, lyg žaistų kompiuterinį žaidimą. Vadovėlį sukūrėme mokiniui suprasdami, kad dėl šešiolikmečio dėmesio varžomės su visu likusiu pasauliu: socialiniais tinklais, reklama, renginiais. Pavyzdžiui, kam naršyti „Facebook“ pasislėpus, kai galima tai puikai įtraukti į mokymo procesą? Pačių mokytojų teigimu, tokios inovatyvios ir šiuolaikiškos mokymosi priemonės labai trūko”, – teigia vadovėlio bendraautorė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.


Iš 2015 m. išleisto vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą” šiuo metu mokosi 68 procentai šalies devintokų-dešimtokų, kuriems ekonomikos pamokos yra privalomos. Tai yra daugiau kaip 22 tūkstančiai moksleivių kasmet. Naujos kartos vadovėlio projektą sudaro tradicinio formato vadovėlis, e-vadovėlis, seminarai pedagogams ir išsami elektroninė mokytojo knyga, iš kurios pamokoms nuolatos ruošiasi mokytojai.

„Ekonomika per 31 valandą” Lietuvą garsina abiejose Atlanto pusėse. Praėjusių metų lapkritį Niujorke buvo įteiktas prestižinis Templeton laisvės apdovanojimas ir 100 tūkst. JAV dolerių premija. Apdovanojimas skirtas už indėlį skatinant laisvės idėjas, inovacijas ir žmonių veiklumą.

„Mokiniai dėl blogos ekonominės situacijos linkę kaltinti valdžią, verslininkus ar žiniasklaidą, retas mano galintis keisti situaciją. Būtina ugdyti asmeninę atsakomybę ir supratimą, kad už kiekvieno ekonomikos reiškinio yra veikiantis žmogus. Kokybiško švietimo svarba tik didėja, dėl to planuojame plėtoti švietimo projektus”, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Londono knygų mugė laikoma vienu svarbiausių renginių knygų pasaulyje, į ją kasmet susirenka daugiau kaip 25 tūkstančiai dalyvių iš 120 šalių. Mūsų šalies atstovavimą mugėje kuruoja Lietuvos kultūros institutas.

Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorės Aušrinės Žilinskienės, šis laimėjimas ir dėmesys Lietuvai yra labai svarbus, kartu su kitom dviem Baltijos šalimis ruošiantis kitų metų išskirtiniam prisistatymui Londono knygų mugėje.

„Džiaugiamės, kad lietuviško vadovėlio sėkmė, Lietuvos vardo skambėjimas reikšminguose apdovanojimuose jau šių metų dalyvavimą Londono knygų mugėje pavertė ypatingu!”, – teigia A. Žilinskienė.

Šaltinis: LLRI
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvai – prestižinis įvertinimas Londono knygų mugėje

Lietuva pirmą kartą nominuota Londono knygų mugės apdovanojimuose. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, pretenduoja tapti geriausia mokymosi priemone. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »