Lietuvos ir Izraelio ministrai aptarė, kaip panaudoti abiejų šalių mokslo ir verslo potencialą

Publikuota: 2015 m. spalio 20 d. antradienis

Per ūkio ministro Evaldo Gusto susitikimą su Izraelio ekonomikos ministru Aryehu Deri buvo aptartos Lietuvos ir Izraelio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, inovacijų ir turizmo plėtra, investicijų galimybės Lietuvoje. Ūkio ministras kvietė investuoti į Lietuvos aukštųjų technologijų bendroves, pakvietė ministrą A. Deri dalyvauti kitų metų rugsėjo mėnesį Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2016“.

Ūkio ministro E. Gusto teigimu, Ūkio ministerija siekia, kad kuo daugiau Lietuvos įmonių kurtų ir gamintų aukštos pridėtinės vertės produkciją, taip didindamos Lietuvos konkurencingumą. Šiam tikslui įgyvendinti vykdoma inovacijų sistemos reforma, kuria siekiame sureguliuoti teisinę bazę ir institucinę struktūrą tam, kad geriau panaudotume mokslinių tyrimų rezultatus versle ir skatintume mokslu grįstas inovacijas ekonomikoje.

Ministras A. Deri susidomėjo Lietuvos pasiekimais gerinant verslo aplinką ir kuriant pasaulinio lygio mokslinių tyrimų infrastruktūrą. Abu ministrai sutarė, kad būtina skatinti bendrus Lietuvos ir Izraelio mokslinius tyrimus ir jų komercinimą, geriau panaudoti abiejų šalių mokslo ir verslo potencialą.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, Izraelis ir Lietuva vykdo bendrus projektus, studentų mainus ir organizuoja bendrus renginius. Padedant Izraeliui, stiprinamas Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sektorius, kuriama aukštųjų technologijų produkcija Lietuvoje, diegiamos inovacijos. Lietuvos pradedančiosios įmonės semiasi patirties iš Izraelio bendrovių per dvišalius projektus ir gerąją praktiką.

Izraelis taip pat yra patraukli niša Lietuvos aukštųjų technologijų produkcijai eksportuoti. Gyvybės mokslų, biotechnologijų ir informacinių technologijų įmonės įsitvirtina Izraelio rinkoje. Šią rinką atranda ir Lietuvos maisto pramonės ir medienos produkcijos gamintojai.

Per susitikimą E. Gustas pakvietė Izraelio įmones Lietuvoje kurti mokslinių tyrimų centrus, įgyvendinti bendrus Izraelio ir Lietuvos įmonių projektus. Lietuva gali būti geras tramplinas Izraelio įmonėms patekti į Skandinavijos šalių rinką.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »