Lietuvos mokyklose kuriamos aktyviosios klasės

Publikuota: 2013 m. sausio 28 d. pirmadienis

Lietuvos mokyklose pradėtas įgyvendinti Aktyviųjų klasių projektas – jo metu dalyje šalies ugdymo įstaigų bus diegiamos mokymui ir mokymuisi skirtos interaktyvios priemonės, el. turinys bei vykdomi specialūs mokymai pedagogams. Projektu siekiama skleisti naujos kartos mokymo ir mokymosi sprendimus, didinti jų efektyvumą, kurti inovatyvią ir patirtimi aktyviai besidalinančią mokytojų bendruomenę.

Šis projektas – pirmasis tokio pobūdžio kompleksinis sprendimas diegiamas šalies mokyklose, kuris suderins interaktyvias priemones bei mokymosi turinį ir metodikas. Aktyviųjų klasių projektą inicijuoja didžiausia Lietuvos vadovėlių ir mokomosios literatūros leidykla „Šviesa“, bendradarbiaudama su Ugdymo plėtotės centru (UPC), bendrovėmis „Alma littera sprendimai“ ir „Promethean“ bei Mykolo Riomerio universiteto edukologijos instituto mokslininkais. Projekto vertė siekia 200 000 Lt.

„Esame daugiausia patirties sukaupę mokomojo turinio kūrėjai, todėl nuolat siekiame prisidėti prie švietimo kokybės gerinimo. Kurdami produktus, galvojame, koks yra šiuolaikinis mokinys, kaip jis norėtų ir turėtų mokytis, kokios pagalbos labiausiai reikia mokytojui. Šiais laikais nebeužtenka pasiūlyti net ir geriausią vadovėlį. Todėl kuriame kompleksinius sprendimus, kurie sujungia pažangų mokomąjį turinį, pasaulyje pripažintas mokymo ir vertinimo metodikas su naujausiomis technologijomis, atveriančiomis naujas galimybes individualizuoti mokymą bei mokymąsi, atsižvelgti ir įvertinti kiekvieno vaiko ypatumus. Tikimės, kad Aktyviųjų klasių projektas leis pasiekti aukštesnių mokymo ir mokymosi rezultatų bei paskatins šiuolaikinio ugdymo praktikų sklaidą Lietuvoje“, – teigia Alfredas Ramanauskas, UAB „Šviesa“ švietimo leidybos vadovas.

Aktyviųjų klasių projektas bus vykdomas kelerius metus iš viso 9-iose šalies mokyklose. Diegiami sprendimai visų pirma bus orientuoti į penktas-šeštas klases, kuriose dėstomi gamtos ir žmogaus, matematikos dalykai. Tad kompleksiškais aktyviųjų klasių sprendimais pirmiausia galės naudotis šių dalykų mokytojai, o pačia klase – ir kitų sričių pedagogai.

Pirmosiomis mokyklomis, kuriose pagal projektą jau vasario viduryje turėtų būti įrengtos aktyviosios klasės, tapo Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazija, Vilniaus Taikos progimnazija ir Vilniaus M. Daukšos vidurinė.

„Modernėjanti visuomenė, konkurencija skatina tobulėti ir keistis mokyklas – aktualizuoti ugdymo turinį, modernizuoti ugdymo aplinką ir ją pritaikyti prie mokinių poreikių, interesų, gebėjimų. Džiugu, kad mūsų mokykla yra pasiruošusi ir entuziastingai nusiteikusi dalyvauti šiame projekte. Manome, kad jis padės labiau vizualizuoti ugdymo turinį, didins mokinių mokymosi motyvaciją, pagelbės mokytojams fiksuoti pasiekimus ir stebėti mokinių daromą pažangą. Tikimės, kad projekte dalyvaujantys mokytojai pasidalins savo sėkmės istorijomis ir įgytą patirtį perduos kitiems mokytojams“, – teigia Vaida Abramonienė, Vilniaus Taikos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja.

Trims iš devynių projekte dalyvaujančių Lietuvos mokyklų aktyviosios klasės sprendimai bus suteikti nemokamai. Kitos trys ugdymo įstaigos galės šia galimybe pasinaudoti už pusę kainos, o likusioms bus suteikta 10 proc. nuolaida. Mokymai visų mokyklų mokytojams Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje bus suteikti nemokamai.

Mokyklos, kuriose bus diegiamas aktyviųjų klasių sprendimas, buvo atidžiai atrinktos pagal specialius kriterijus, kurie apėmė ne tik bendrą ugdymo įstaigos pasirengimą, bet ir konkrečių dalykų mokytojų motyvaciją, įgūdžius, profesinį aktyvumą ir kt.

„Pirmiausia tikimės, kad projektas prisidės prie geresnių mokinių pasiekimų. Daug vilčių teikia projekte aprašyta formuojamojo vertinimo svarba, projekto vyksmo tyrimas, tiksliniai mokymai, mokytojų noras dalyvauti šiame projekte“, – teigia Albina Vilimienė, UPC atstovė.

Aktyviosios klasės sprendimas, diegiamas mokyklose, apima mokomąjį turinį – skaitmeninė mokytojo darbo aplinka „e.Šviesa“, skaitmeninių vadovėlių komplektai ir aktyviosios pamokos (matematikos bei gamtos ir žmogaus dalykai) – metodines rekomendacijas, įrangą – interaktyvios lentos, apklausos ir vertinimo sistemos, programinė įranga „ActivInspire“ – mokymus ir specialistų konsultacijas mokytojams bei jiems sukurtą virtualią erdvę, kur galima būtų talpinti išteklius ir dalintis patirtimi.

Išsamesnę informaciją apie aktyviąsias klases bus galima rasti internete www.aktyviklase.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »