Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

Publikuota: 2016 m. lapkričio 9 d. trečiadienis

Neseniai praėjusi rinkimų banga ir juose dalyvavusio Lietuvos jaunimo aktyvumas parodė itin didelį studentų įsitraukimą į aktualius valstybei klausimus. Regis, studentijos pilietiškumas ir sąmoningumas rinkimais nesibaigė. Lapkričio 8 dieną  Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. Žinių patikrinime panoro sudalyvauti beveik 300 studentų. Klausimai buvo susiję su Bolonijos proceso dokumentais, Mokslo ir studijų, Švietimo, savanorystės įstatymais bei studentišku judėjimu.

Antrasis egzamino etapas vyks lapkričio 17 dieną, Tarptautinės studentų dienos metu, Vytauto Didžiojo universitete. Šis projektas neapsiriboja vien akademiniu išbandymu. Projekto organizatoriai kviečia lapkričio 17 d. sudalyvauti akademiškumo konferencijoje, kurioje apie tokias akademiško nesąžiningumo priežastis, kaip prokrastinacija bei kūrybiškumo stoka, dalinsis tokie žinomi žmonės, kaip Tomas Nemura, Artūras Bulota. Taip pat konferencijoje bus galima įsitraukti į aktualią diskusiją apie aukštųjų mokyklų jungimosi grėsmes, galimybes bei iššūkius. Diskusijoje dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto rektorius J. Augutis, Kauno technologijos universiteto rektorius P. Baršauskas ir Kauno kolegijos direktorius M. Misiūnas, o ją moderuos Lietuvos Studentų sąjungos viceprezidentas A. Zalitis.

„Įgyvendindami projektą „Apšvietimas 2016“, kuris originalioje paraiškoje vadinosi „Akademiška studentija“, siekiame ugdyti Lietuvos studentų akademiškumo suvokimą, atsakingumo jausmą rašant įvairius atsiskaitymus bei egzaminus. Taip pat norėjome į akademiško nesąžiningumo problemą pažvelgti iš kitokios perspektyvos, todėl konferencijos metu studentai galės išgirsti bei išmokti efektyvių mokymosi bei laiko planavimo metodų. Džiaugiamės kad prie iniciatorės Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės noriai prisijungė ir kitos aukštųjų mokyklų savivaldos, o globoti projektą sutiko ir pats Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Trys šimtai studentų – dar palyginus nedidelis skaičius, bet tikime, kad jis augs, ir akademiškumas ilgainiui taps madinga ir aktualia sąvoka kiekvieno studento lūpose“,– apie projektą pasakoja vienas iš jo sumanytojų Arnoldas Borovskis.

Lapkričio 17 d. sužinosime, kuris Lietuvos studentas pasirodys geriausiai akademiškumo srityje. Nugalėtojas bus apdovanotas planšetiniu kompiuteriu. Šį renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir Lietuvos studentų sąjunga.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »