Lietuvos turizmo studentams – praktika Turkijoje

Publikuota: 2013 m. kovo 9 d. šeštadienis

Kasmet turizmo studentams iš Lietuvos sudaromos galimybės studijų praktiką atlikti viso pasaulio poilsiautojų pamėgtoje Turkijoje. Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ biuro Turkijoje atstovas, bendradarbiaudamas su Lietuvos biuru, šiemet atsirinko 20 aukštųjų mokyklų studentų, kurie sėkmingai baigę mokymus Lietuvoje, galės atlikti praktiką Turkijoje.

„Šiais metais atsirinkome daugiau studentų, nes turistų iš Lietuvos daugėja, lietuvių turistų lėktuvai leidžiasi kasdien. Lietuviai darbštūs ir atsakingi, tad darbas su Lietuvos mokymo įstaigomis, rengiančiomis turizmo specialistus, pasiteisino. 90 proc. studentų turizmo srityje dirbs pirmą kartą, tai bus jų pirmoji patirtis ir gera mokykla“, – kalbėjo „Tez Tour“ atstovas iš Turkijos Ayhan Deniz. Jo teigimu, darbo Turkijos kurortuose pabaigoje praktikantai įgauna pasitikėjimo, tampa profesionalesni, daug lengviau bendrauja, sėkmingai išmoksta spręsti iškylančias sudėtingas situacijas. Kadangi šie žmonės tampa „Tez Tour“ kompanijos veidu, didelis dėmesys skiriamas jų įgūdžių tobulinimui.

Atrankos komisijoje dalyvavusi Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Turizmo katedros vedėja Tatjana Stepankevičienė sakė, kad „Tez Tour“ atstovybių Lietuvoje ir Turkijoje organizuojama praktika – puiki galimybė studentams įgyti tarptautinės patirties turizmo versle. „Studentai susipažins su tarptautinės kompanijos veikla, įgys bendradarbiavimo su darbuotojais patirties, įvertins savo galimybes ir pasirengimą dirbti turizmo srityje. Bendraudami su įvairių kultūrų turistais, studentai galės įvertinti jų kelionių tikslus, poreikius ir lūkesčius, mokysis spręsti problemas ir priimti etiškus sprendimus, teikti naudingą informaciją, susipažins su populiariausiais šalies turizmo traukos objektais“, – džiaugėsi T. Stepankevičienė.

Nuo balandžio pradžios iki rugsėjo pabaigos praktikantai dirbs lydinčiųjų darbą: pasitiks turistų grupes oro uoste, lydės juos iki viešbučio, suteiks visą informaciją ir pristatys Turkiją. Studentai iš Lietuvos pasitiks lietuvių grupes, ypač gerai rusiškai mokantys jaunuoliai turės galimybę lydėti iš rusakalbių šalių atvykusius turistus, dirbti ir užsidirbti papildomai. Be studentų iš Lietuvos, „Tez Tour“ Turkijos biuro atstovai kasmet bendradarbiauja su turizmo specialistus ruošiančiomis įstaigomis iš Rusijos, Ukrainos, Moldovos, Kazachstano. Taip siekiama, kad atvykę turistai jaustųsi patogiai ir galėtų kreiptis informacijos savo gimtąja kalba.

Sėkmingai atranką praėjusi Vilniaus pedagoginio universiteto Geografijos ir turizmo bakalaurė Marta Krusaitė teigė labiausiai norinti įgyti naujų žinių ir įgūdžių: „Esu gyvenusi Turkijoje keletą mėnesių, ši šalis man labai patinka, žmonės čia į viską žiūri paprasčiau nei europiečiai. Dirbant turizmo srityje nebūna nuobodu, darbas dinamiškas, sutinku daug įdomių, skirtingų žmonių. Ateitį sieju su sėkminga karjera būtent turizmo srityje, tad į galimybę stažuotis Turkijoje žiūriu labai rimtai.“

Praktikos Turkijoje metu studentams užtikrinamas valstybinis socialinis draudimas, sveikatos priežiūros paslaugos, apgyvendinimas, kiti patogumai. Jiems bus duota darbinė uniforma, telefonas ir kitos darbui reikalingos priemonės, taip pat suteikta galimybė vykti į nemokamas vietines ekskursijas, išvykas jachta ir panašiai. Praktikantams bus mokama alga.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »