Lietuvos turizmo studentams – praktika Turkijoje

Publikuota: 2013 m. kovo 9 d. šeštadienis

Kasmet turizmo studentams iš Lietuvos sudaromos galimybės studijų praktiką atlikti viso pasaulio poilsiautojų pamėgtoje Turkijoje. Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ biuro Turkijoje atstovas, bendradarbiaudamas su Lietuvos biuru, šiemet atsirinko 20 aukštųjų mokyklų studentų, kurie sėkmingai baigę mokymus Lietuvoje, galės atlikti praktiką Turkijoje.

„Šiais metais atsirinkome daugiau studentų, nes turistų iš Lietuvos daugėja, lietuvių turistų lėktuvai leidžiasi kasdien. Lietuviai darbštūs ir atsakingi, tad darbas su Lietuvos mokymo įstaigomis, rengiančiomis turizmo specialistus, pasiteisino. 90 proc. studentų turizmo srityje dirbs pirmą kartą, tai bus jų pirmoji patirtis ir gera mokykla“, – kalbėjo „Tez Tour“ atstovas iš Turkijos Ayhan Deniz. Jo teigimu, darbo Turkijos kurortuose pabaigoje praktikantai įgauna pasitikėjimo, tampa profesionalesni, daug lengviau bendrauja, sėkmingai išmoksta spręsti iškylančias sudėtingas situacijas. Kadangi šie žmonės tampa „Tez Tour“ kompanijos veidu, didelis dėmesys skiriamas jų įgūdžių tobulinimui.

Atrankos komisijoje dalyvavusi Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Turizmo katedros vedėja Tatjana Stepankevičienė sakė, kad „Tez Tour“ atstovybių Lietuvoje ir Turkijoje organizuojama praktika – puiki galimybė studentams įgyti tarptautinės patirties turizmo versle. „Studentai susipažins su tarptautinės kompanijos veikla, įgys bendradarbiavimo su darbuotojais patirties, įvertins savo galimybes ir pasirengimą dirbti turizmo srityje. Bendraudami su įvairių kultūrų turistais, studentai galės įvertinti jų kelionių tikslus, poreikius ir lūkesčius, mokysis spręsti problemas ir priimti etiškus sprendimus, teikti naudingą informaciją, susipažins su populiariausiais šalies turizmo traukos objektais“, – džiaugėsi T. Stepankevičienė.

Nuo balandžio pradžios iki rugsėjo pabaigos praktikantai dirbs lydinčiųjų darbą: pasitiks turistų grupes oro uoste, lydės juos iki viešbučio, suteiks visą informaciją ir pristatys Turkiją. Studentai iš Lietuvos pasitiks lietuvių grupes, ypač gerai rusiškai mokantys jaunuoliai turės galimybę lydėti iš rusakalbių šalių atvykusius turistus, dirbti ir užsidirbti papildomai. Be studentų iš Lietuvos, „Tez Tour“ Turkijos biuro atstovai kasmet bendradarbiauja su turizmo specialistus ruošiančiomis įstaigomis iš Rusijos, Ukrainos, Moldovos, Kazachstano. Taip siekiama, kad atvykę turistai jaustųsi patogiai ir galėtų kreiptis informacijos savo gimtąja kalba.

Sėkmingai atranką praėjusi Vilniaus pedagoginio universiteto Geografijos ir turizmo bakalaurė Marta Krusaitė teigė labiausiai norinti įgyti naujų žinių ir įgūdžių: „Esu gyvenusi Turkijoje keletą mėnesių, ši šalis man labai patinka, žmonės čia į viską žiūri paprasčiau nei europiečiai. Dirbant turizmo srityje nebūna nuobodu, darbas dinamiškas, sutinku daug įdomių, skirtingų žmonių. Ateitį sieju su sėkminga karjera būtent turizmo srityje, tad į galimybę stažuotis Turkijoje žiūriu labai rimtai.“

Praktikos Turkijoje metu studentams užtikrinamas valstybinis socialinis draudimas, sveikatos priežiūros paslaugos, apgyvendinimas, kiti patogumai. Jiems bus duota darbinė uniforma, telefonas ir kitos darbui reikalingos priemonės, taip pat suteikta galimybė vykti į nemokamas vietines ekskursijas, išvykas jachta ir panašiai. Praktikantams bus mokama alga.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »