„Microsoft“ investuoja 250 mln. JAV dolerių į švietimą visame pasaulyje

Publikuota: 2012 m. gruodžio 6 d. ketvirtadienis

Lapkričio 29–gruodžio 2 d. Prahoje vykusiame pasauliniame švietimo programų forume „Partners in Learning Global Forum“ „Microsoft“ paskelbė apie 250 mln. JAV dolerių investiciją į programą „Partneriai mokyme“. Programa padeda mokytojams ir mokiniams padeda įgyti informacinių technologijų įgūdžių ir pasiruošti ateities darbui. Investicijomis „Microsoft“ siekia iki 2018 m. į programą „Partneriai mokyme“ įtraukti 20 mln. mokytojų. Per 10 šios programos gyvavimo metų „Microsoft“ į mokytojų informacinių technologijų įgūdžius jau investavo 500 mln. dolerių.

„Pradėję „Partneriai mokyme“ programą vadovavomės principu, kad išsilavinimas yra kertinė žmogaus teisė ir svarbiausia investicija į ateitį. Mes toliau investuosime į naujus technologinius sprendimus švietimo srityje ir padėsime mokytojams ir mokiniams išnaudoti žinių potencialą“, – sakė „Microsoft“ valdybos pirmininkas Bilas Geitsas.

IT įgūdžių mokytis galima pradėti nuo pradinių klasių

Programa „Partneriai mokyme“ yra pagrindinė naujos „Microsoft“ švietimo iniciatyvos „YouthSpark“ dalis. Ši iniciatyva kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių ir paruošti juos darbo rinkos poreikiams ateityje. Į programą „YouthSpark“ patenka didžiausias pasaulyje jaunimo technologijų konkursas „Imagine Cup“, studentų skatinimo programa „DreamSpark“, verslo skatinimo programa „BizSpark“ ir dar daugiau nei 20 programų.

Moksleiviai, kurie pradeda dalyvavimą „Microsoft YouthSpark“ programose nuo pradinės mokyklos įgyja IT įgūdžių, išmoksta naudotis naujausiais produktais ir programos pabaigoje gali įgyvendinti savo idėjas bei pritaikyti jas realiame darbe. „YouthSpark“ gali dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų ir studentai nuo 19 iki 24 metų.

Lietuvos mokytojų ir mokinių IT įgūdžiams – dešimtys „Microsoft“ produktų

Glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija bendrovė „Microsoft“ programą „Partneriai mokyme“ mūsų šalyje vykdo nuo 2003 metų. Pagal šią programą Lietuvos mokiniai naudojasi daugiau nei 20 „Microsoft“ produktų skirtų mokymuisi. Mokslo institucijoms „Microsoft“ nemokamai suteikia pagrindinius „Office“ įrankius, kurie veikia debesų technologijos pagrindu. Klasėse taip pat veikia matematikos, geografijos, geometrijos ir kitų dalykų pagalbininkai mokiniams, klasės darbo organizavimo programos ir programos, padedančios mokytojams paįvairinti pamokas.

„Partnerystėje su „Microsoft“ įžvelgiame daug galimybių, kaip šiuolaikinės IT gali kurti efektyvų ir įtraukiantį mokymo ir mokymosi procesą. Lietuvos švietimo sistemai labai svarbu, kad technologijos bendrovės skiria didžiulį dėmesį ir investicijas švietimui. Tokios programos kaip „Partneriai mokyme“ suteikia mokytojams ir mokiniams elektroninių įgūdžių, kurie yra svarbūs šiuolaikinėje darbo rinkoje“, – sakė Vaino Brazdeikis, Švietimo informacinių technologijų centro direktorius.

Lietuvos mokykla – tarp pasaulio novatoriškiausių

Forume „Partners in Learning Global Forum“ taip buvo išrinktos 36 inovatyviausios pasaulio mokyklos, kurios dalyvaus pasauliniame „Microsoft“ novatoriškų mokyklų ture. Tarp jų pateko ir Lietuvos mokykla – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.

Pasauliniu novatoriškų mokyklų turu bus siekiama asmeniškai supažindinti įstatymų leidėjus ir vyriausybės institucijas su novatoriškų mokyklų pavyzdžiais. Pasaulinį turą rengs nevyriausybinės organizacijos, kurios prisideda prie tikslo suteikti 21 amžiaus mokymo ir mokymosi įgūdžius mokytojams ir moksleiviams

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »