„Microsoft“ investuoja 250 mln. JAV dolerių į švietimą visame pasaulyje

Publikuota: 2012 m. gruodžio 6 d. ketvirtadienis

Lapkričio 29–gruodžio 2 d. Prahoje vykusiame pasauliniame švietimo programų forume „Partners in Learning Global Forum“ „Microsoft“ paskelbė apie 250 mln. JAV dolerių investiciją į programą „Partneriai mokyme“. Programa padeda mokytojams ir mokiniams padeda įgyti informacinių technologijų įgūdžių ir pasiruošti ateities darbui. Investicijomis „Microsoft“ siekia iki 2018 m. į programą „Partneriai mokyme“ įtraukti 20 mln. mokytojų. Per 10 šios programos gyvavimo metų „Microsoft“ į mokytojų informacinių technologijų įgūdžius jau investavo 500 mln. dolerių.

„Pradėję „Partneriai mokyme“ programą vadovavomės principu, kad išsilavinimas yra kertinė žmogaus teisė ir svarbiausia investicija į ateitį. Mes toliau investuosime į naujus technologinius sprendimus švietimo srityje ir padėsime mokytojams ir mokiniams išnaudoti žinių potencialą“, – sakė „Microsoft“ valdybos pirmininkas Bilas Geitsas.

IT įgūdžių mokytis galima pradėti nuo pradinių klasių

Programa „Partneriai mokyme“ yra pagrindinė naujos „Microsoft“ švietimo iniciatyvos „YouthSpark“ dalis. Ši iniciatyva kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių ir paruošti juos darbo rinkos poreikiams ateityje. Į programą „YouthSpark“ patenka didžiausias pasaulyje jaunimo technologijų konkursas „Imagine Cup“, studentų skatinimo programa „DreamSpark“, verslo skatinimo programa „BizSpark“ ir dar daugiau nei 20 programų.

Moksleiviai, kurie pradeda dalyvavimą „Microsoft YouthSpark“ programose nuo pradinės mokyklos įgyja IT įgūdžių, išmoksta naudotis naujausiais produktais ir programos pabaigoje gali įgyvendinti savo idėjas bei pritaikyti jas realiame darbe. „YouthSpark“ gali dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų ir studentai nuo 19 iki 24 metų.

Lietuvos mokytojų ir mokinių IT įgūdžiams – dešimtys „Microsoft“ produktų

Glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija bendrovė „Microsoft“ programą „Partneriai mokyme“ mūsų šalyje vykdo nuo 2003 metų. Pagal šią programą Lietuvos mokiniai naudojasi daugiau nei 20 „Microsoft“ produktų skirtų mokymuisi. Mokslo institucijoms „Microsoft“ nemokamai suteikia pagrindinius „Office“ įrankius, kurie veikia debesų technologijos pagrindu. Klasėse taip pat veikia matematikos, geografijos, geometrijos ir kitų dalykų pagalbininkai mokiniams, klasės darbo organizavimo programos ir programos, padedančios mokytojams paįvairinti pamokas.

„Partnerystėje su „Microsoft“ įžvelgiame daug galimybių, kaip šiuolaikinės IT gali kurti efektyvų ir įtraukiantį mokymo ir mokymosi procesą. Lietuvos švietimo sistemai labai svarbu, kad technologijos bendrovės skiria didžiulį dėmesį ir investicijas švietimui. Tokios programos kaip „Partneriai mokyme“ suteikia mokytojams ir mokiniams elektroninių įgūdžių, kurie yra svarbūs šiuolaikinėje darbo rinkoje“, – sakė Vaino Brazdeikis, Švietimo informacinių technologijų centro direktorius.

Lietuvos mokykla – tarp pasaulio novatoriškiausių

Forume „Partners in Learning Global Forum“ taip buvo išrinktos 36 inovatyviausios pasaulio mokyklos, kurios dalyvaus pasauliniame „Microsoft“ novatoriškų mokyklų ture. Tarp jų pateko ir Lietuvos mokykla – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.

Pasauliniu novatoriškų mokyklų turu bus siekiama asmeniškai supažindinti įstatymų leidėjus ir vyriausybės institucijas su novatoriškų mokyklų pavyzdžiais. Pasaulinį turą rengs nevyriausybinės organizacijos, kurios prisideda prie tikslo suteikti 21 amžiaus mokymo ir mokymosi įgūdžius mokytojams ir moksleiviams

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »