„Microsoft“ investuoja 250 mln. JAV dolerių į švietimą visame pasaulyje

Publikuota: 2012 m. gruodžio 6 d. ketvirtadienis

Lapkričio 29–gruodžio 2 d. Prahoje vykusiame pasauliniame švietimo programų forume „Partners in Learning Global Forum“ „Microsoft“ paskelbė apie 250 mln. JAV dolerių investiciją į programą „Partneriai mokyme“. Programa padeda mokytojams ir mokiniams padeda įgyti informacinių technologijų įgūdžių ir pasiruošti ateities darbui. Investicijomis „Microsoft“ siekia iki 2018 m. į programą „Partneriai mokyme“ įtraukti 20 mln. mokytojų. Per 10 šios programos gyvavimo metų „Microsoft“ į mokytojų informacinių technologijų įgūdžius jau investavo 500 mln. dolerių.

„Pradėję „Partneriai mokyme“ programą vadovavomės principu, kad išsilavinimas yra kertinė žmogaus teisė ir svarbiausia investicija į ateitį. Mes toliau investuosime į naujus technologinius sprendimus švietimo srityje ir padėsime mokytojams ir mokiniams išnaudoti žinių potencialą“, – sakė „Microsoft“ valdybos pirmininkas Bilas Geitsas.

IT įgūdžių mokytis galima pradėti nuo pradinių klasių

Programa „Partneriai mokyme“ yra pagrindinė naujos „Microsoft“ švietimo iniciatyvos „YouthSpark“ dalis. Ši iniciatyva kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių ir paruošti juos darbo rinkos poreikiams ateityje. Į programą „YouthSpark“ patenka didžiausias pasaulyje jaunimo technologijų konkursas „Imagine Cup“, studentų skatinimo programa „DreamSpark“, verslo skatinimo programa „BizSpark“ ir dar daugiau nei 20 programų.

Moksleiviai, kurie pradeda dalyvavimą „Microsoft YouthSpark“ programose nuo pradinės mokyklos įgyja IT įgūdžių, išmoksta naudotis naujausiais produktais ir programos pabaigoje gali įgyvendinti savo idėjas bei pritaikyti jas realiame darbe. „YouthSpark“ gali dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų ir studentai nuo 19 iki 24 metų.

Lietuvos mokytojų ir mokinių IT įgūdžiams – dešimtys „Microsoft“ produktų

Glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija bendrovė „Microsoft“ programą „Partneriai mokyme“ mūsų šalyje vykdo nuo 2003 metų. Pagal šią programą Lietuvos mokiniai naudojasi daugiau nei 20 „Microsoft“ produktų skirtų mokymuisi. Mokslo institucijoms „Microsoft“ nemokamai suteikia pagrindinius „Office“ įrankius, kurie veikia debesų technologijos pagrindu. Klasėse taip pat veikia matematikos, geografijos, geometrijos ir kitų dalykų pagalbininkai mokiniams, klasės darbo organizavimo programos ir programos, padedančios mokytojams paįvairinti pamokas.

„Partnerystėje su „Microsoft“ įžvelgiame daug galimybių, kaip šiuolaikinės IT gali kurti efektyvų ir įtraukiantį mokymo ir mokymosi procesą. Lietuvos švietimo sistemai labai svarbu, kad technologijos bendrovės skiria didžiulį dėmesį ir investicijas švietimui. Tokios programos kaip „Partneriai mokyme“ suteikia mokytojams ir mokiniams elektroninių įgūdžių, kurie yra svarbūs šiuolaikinėje darbo rinkoje“, – sakė Vaino Brazdeikis, Švietimo informacinių technologijų centro direktorius.

Lietuvos mokykla – tarp pasaulio novatoriškiausių

Forume „Partners in Learning Global Forum“ taip buvo išrinktos 36 inovatyviausios pasaulio mokyklos, kurios dalyvaus pasauliniame „Microsoft“ novatoriškų mokyklų ture. Tarp jų pateko ir Lietuvos mokykla – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.

Pasauliniu novatoriškų mokyklų turu bus siekiama asmeniškai supažindinti įstatymų leidėjus ir vyriausybės institucijas su novatoriškų mokyklų pavyzdžiais. Pasaulinį turą rengs nevyriausybinės organizacijos, kurios prisideda prie tikslo suteikti 21 amžiaus mokymo ir mokymosi įgūdžius mokytojams ir moksleiviams

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »