Mokiniai pasiruošę euro įvedimui Lietuvoje

Publikuota: 2014 m. gruodžio 30 d. antradienis

Mokiniai pasirengę sutikti naująją šalies valiutą, rodo gruodį atlikta jų mokytojų apklausa.

Aktualios žinios apie eurą šalies mokinius dažniausiai pasiekė ekonomikos, matematikos, istorijos, geografijos ir pilietinio ugdymo pamokų metu. Daugiau nei 80 proc. visų mokytojų savo mokiniams priminė bent keletą pagrindinių su euru susijusių faktų.

68 proc. ekonomikos mokytojų savo mokiniams vedė nors vieną atskirą pamoką apie eurą, 94 proc. apie eurą dažniau kalbėjo nagrinėdami kitas temas.

64 proc. šalies matematikos mokytojų savo pamokas papildė su euru susijusiomis žiniomis, atskirą – vien tik eurui skirtą – pamoką vedė 28 proc. matematikos mokytojų. 2 iš 3 geografijos, istorijos ar pilietinio ugdymo mokytojų savo pamokų metu šiais mokslo metais eurui skyrė daugiau dėmesio.

Daugiau nei 80 proc. pradinių klasių mokytojų taip pat supažindino savo mokinius su pagrindinėmis žiniomis apie eurą, 36 proc. vedė atskirą euro pamoką.

93 proc. šalies mokytojų mano, kad informacijos apie eurą netrūko, 74 proc. įsitikinę, kad mokomosios medžiagos ir mokiniams skirtų užduočių taip pat buvo pakankamai. Trečdalis mokytojų, pamokų metu dažnai kalbėjusių apie eurą, rėmėsi iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Finansų ministerijos, Lietuvos banko ir kitų susijusių institucijų gauta mokomąja medžiaga, trečdalis – tokią medžiagą pagal specializuotose interneto svetainėse skelbiamą informaciją pasirengė patys, likę mokytojai dažniausiai naudojosi spaudoje skelbta informacija.

Šalies mokyklose dažniausiai aptarti klausimai – kas yra euras ir euro zona, koks euro kursas bei litų perskaičiavimo į eurus taisyklės, kuo ypatinga euro banknotų ir monetų išvaizda bei apsaugos priemonės, taip pat laukiamas euro įvedimo poveikis Lietuvai ir jos gyventojams.

Beveik visi savo pamokų metu apie eurą su mokiniais kalbėję mokytojai mano, kad įgytos žinios apie eurą mokiniams yra naudingos, beveik 80 proc. mokytojų sako pastebėję, kad mokiniams kalbėtis apie eurą buvo ne tik naudinga, bet ir įdomu.

Į mokytojų apklausos „Kaip padėti mokiniams pasirengti euro įvedimui Lietuvoje“ klausimus atsakė 595 Lietuvos mokytojai. Apklausą iniciavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos bankas.

 

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »