Nacionalinė biblioteka kurs bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo modelį

Publikuota: 2016 m. vasario 15 d. pirmadienis

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendins Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą dvejų metų trukmės projektą „Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelio sukūrimas“. Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Mykolo Romerio, Kauno technologijos universitetai, Apskričių viešųjų bibliotekų ir Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos.

Nors kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimas įvairiuose strateginiuose planuose įtvirtintas kaip prioritetas, nėra užtikrintas nuolatinis ir sistemingas viešųjų bibliotekų specialistų kvalifikacijos tobulinimas, viešosios bibliotekos taip pat susiduria su bibliotekininkystės ar informacijos srities išsilavinimą įgijusių darbuotojų mažėjimu. Siekdama kuo efektyviau tenkinti žinių visuomenės poreikius ir spręsti bibliotekininkų kompetencijos tobulinimo problemas, Nacionalinė biblioteka kurs viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelį.

Pirmame projekto etape numatytas tyrimas (teisės aktų, dokumentų, esamos duomenų bazės, užsienio patirčių analizė, bibliotekininkų apklausa, diskusijų grupės bei pokalbiai), kurio metu bus įvertinta viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo situacija ir poreikiai. Remiantis gautais rezultatais Nacionalinės bibliotekos specialistų, jų partnerių ir ekspertų darbo grupės parengs bibliotekų darbuotojų kompetencijų įvertinimo ir jų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelį. Kompleksinis vertinimas apims šiuolaikines ir tradicines kompetencijas (vadybos / komunikacijos / lyderystės, metodines, vartotojų aptarnavimo / neformaliojo ugdymo, informacinio produkto kūrimo, išteklių sudarymo), organizacinius jų tobulinimo aspektus, kompetencijų pokyčių matavimo / vertinimo sistemą.

2016 m. Lietuvos kultūros taryba finansavimą taip pat skyrė Nacionalinės bibliotekos projektams „Mobilioji muzikos kūrimo ir žaidimo aplikacija“, „Bibliotekų specialistų mokymai“ bei „Leidinio Tomo Venclovos publicistikos darbų rinktinė parengimas ir išleidimas“. Keturiems Nacionalinės bibliotekos projektams įgyvendinti iš viso gauta 65 tūkst. eurų parama.

Nacionalinė biblioteka, kaip partnerė, taip pat dalyvaus įgyvendinant Lietuvos aklųjų bibliotekos projektą „Kultūros paveldo atvėrimas akliesiems ir silpnaregiams (tęstinės programos II dalis)“ bei Energetikos ir technikos muziejaus projektą „Jungtinė paroda Greitumo velniai“.

Šaltinis: lnb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »