Nacionalinė biblioteka kurs bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo modelį

Publikuota: 2016 m. vasario 15 d. pirmadienis

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendins Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą dvejų metų trukmės projektą „Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelio sukūrimas“. Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Mykolo Romerio, Kauno technologijos universitetai, Apskričių viešųjų bibliotekų ir Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos.

Nors kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimas įvairiuose strateginiuose planuose įtvirtintas kaip prioritetas, nėra užtikrintas nuolatinis ir sistemingas viešųjų bibliotekų specialistų kvalifikacijos tobulinimas, viešosios bibliotekos taip pat susiduria su bibliotekininkystės ar informacijos srities išsilavinimą įgijusių darbuotojų mažėjimu. Siekdama kuo efektyviau tenkinti žinių visuomenės poreikius ir spręsti bibliotekininkų kompetencijos tobulinimo problemas, Nacionalinė biblioteka kurs viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelį.

Pirmame projekto etape numatytas tyrimas (teisės aktų, dokumentų, esamos duomenų bazės, užsienio patirčių analizė, bibliotekininkų apklausa, diskusijų grupės bei pokalbiai), kurio metu bus įvertinta viešųjų bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo situacija ir poreikiai. Remiantis gautais rezultatais Nacionalinės bibliotekos specialistų, jų partnerių ir ekspertų darbo grupės parengs bibliotekų darbuotojų kompetencijų įvertinimo ir jų kvalifikacijos kėlimo sistemos modelį. Kompleksinis vertinimas apims šiuolaikines ir tradicines kompetencijas (vadybos / komunikacijos / lyderystės, metodines, vartotojų aptarnavimo / neformaliojo ugdymo, informacinio produkto kūrimo, išteklių sudarymo), organizacinius jų tobulinimo aspektus, kompetencijų pokyčių matavimo / vertinimo sistemą.

2016 m. Lietuvos kultūros taryba finansavimą taip pat skyrė Nacionalinės bibliotekos projektams „Mobilioji muzikos kūrimo ir žaidimo aplikacija“, „Bibliotekų specialistų mokymai“ bei „Leidinio Tomo Venclovos publicistikos darbų rinktinė parengimas ir išleidimas“. Keturiems Nacionalinės bibliotekos projektams įgyvendinti iš viso gauta 65 tūkst. eurų parama.

Nacionalinė biblioteka, kaip partnerė, taip pat dalyvaus įgyvendinant Lietuvos aklųjų bibliotekos projektą „Kultūros paveldo atvėrimas akliesiems ir silpnaregiams (tęstinės programos II dalis)“ bei Energetikos ir technikos muziejaus projektą „Jungtinė paroda Greitumo velniai“.

Šaltinis: lnb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »