Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Publikuota: 2014 m. lapkričio 25 d. antradienis

Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų – tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos „Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karjeros savaitę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Perduodami savo patirtį jauniems žmonėms, įvairių sričių profesionalai padeda moksleiviams atrasti savo kelią. Svarbu, kad vis daugiau savanorių prisijungia prie šios iniciatyvos ir supažindina moksleivius su savo profesijomis. Būtina stiprinti ryšį tarp mokslo ir praktikos ir suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui būti naudingam savo šaliai“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Bendraudami su vaikais iš daugiau nei 830 mokyklų visoje Lietuvoje pastebime, kad vaikams labai trūksta žinių apie šalies darbo rinką. Todėl mokiniai noriai susitinka su inžinieriais, fizikais, telekomunikacijų specialistais, teisininkais, medikais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais“, – pasakojo Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė.

Lapkričio 24-28 dienomis vykstančio renginių ciklo metu vaikai aplankys didžiausias šalies organizacijas, kartu su jų darbuotojais galės praleisti darbo dieną ir taip savo akimis pamatys įvairiausių profesijų užkulisius. Viso Lietuvoje numatyta apie 470 darbuotojų susitikimų su mokiniais.

Pernai Nacionalinės karjeros savaitės dalyviai apie darbą papasakojo daugiau nei 7 tūkst. šalies moksleivių iš visos Lietuvos – darbuotojai lankėsi mokyklose ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet ir mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Nacionalinės karjeros savaitės organizatoriai šiais metais norėjo pritraukti daugiau įmonių ir darbuotojų, kurie lankytų mažesnių miestų ir regionų mokyklas.

Pasak „Kam to reikia?!“ direktorės, mažų miestų ir miestelių mokiniams ypatingai reikia sėkmingų darbuotojų pavyzdžio: „Savo sričių profesionalų pasakojimai vaikams ne tik  parodo, kad Lietuvoje yra daug darbo galimybių, bet ir įkvepia mažų bendruomenių vaikus siekti savo tikslų bei toliau likti mūsų šalyje, o ne emigruoti“, – pabrėžė „Kam to reikia?!” direktorė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »