Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Publikuota: 2014 m. lapkričio 25 d. antradienis

Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų – tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai. Darbuotojai vaikams ne tik pasakos apie savo karjerą ir darbo rinką, bet ir ieškos jaunųjų talentų, kuriems perduotos žinios padės apgalvotai pasirinkti profesiją. Iniciatyvos „Kam to reikia?!” antrą kartą Lietuvoje rengiamą Nacionalinę karjeros savaitę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Perduodami savo patirtį jauniems žmonėms, įvairių sričių profesionalai padeda moksleiviams atrasti savo kelią. Svarbu, kad vis daugiau savanorių prisijungia prie šios iniciatyvos ir supažindina moksleivius su savo profesijomis. Būtina stiprinti ryšį tarp mokslo ir praktikos ir suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui būti naudingam savo šaliai“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Bendraudami su vaikais iš daugiau nei 830 mokyklų visoje Lietuvoje pastebime, kad vaikams labai trūksta žinių apie šalies darbo rinką. Todėl mokiniai noriai susitinka su inžinieriais, fizikais, telekomunikacijų specialistais, teisininkais, medikais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais“, – pasakojo Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė.

Lapkričio 24-28 dienomis vykstančio renginių ciklo metu vaikai aplankys didžiausias šalies organizacijas, kartu su jų darbuotojais galės praleisti darbo dieną ir taip savo akimis pamatys įvairiausių profesijų užkulisius. Viso Lietuvoje numatyta apie 470 darbuotojų susitikimų su mokiniais.

Pernai Nacionalinės karjeros savaitės dalyviai apie darbą papasakojo daugiau nei 7 tūkst. šalies moksleivių iš visos Lietuvos – darbuotojai lankėsi mokyklose ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, bet ir mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Nacionalinės karjeros savaitės organizatoriai šiais metais norėjo pritraukti daugiau įmonių ir darbuotojų, kurie lankytų mažesnių miestų ir regionų mokyklas.

Pasak „Kam to reikia?!“ direktorės, mažų miestų ir miestelių mokiniams ypatingai reikia sėkmingų darbuotojų pavyzdžio: „Savo sričių profesionalų pasakojimai vaikams ne tik  parodo, kad Lietuvoje yra daug darbo galimybių, bet ir įkvepia mažų bendruomenių vaikus siekti savo tikslų bei toliau likti mūsų šalyje, o ne emigruoti“, – pabrėžė „Kam to reikia?!” direktorė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »