Naujus mokslo metus Universitetas pasitiks keldamasis į elektroninę erdvę

Publikuota: 2012 m. liepos 6 d. penktadienis

Mykolo Romerio universitetas naujuosius 2012/2013 mokslo metus pasitiks atsisakydamas įvairių popierinių formatų ir vis intensyviau keldamasis į elektroninę erdvę. Universiteto siekis – suteikti maksimaliai paslaugų e–erdvėje studijuojančio jaunimo ir juos mokančių dėstytojų patogumui.

„Susigaudyti informaciniuose srautuose, tiesiog sužinoti, koks dėstytojas kada skaito paskaitą, kur ji vyksta – ne visada paprasta tarp popierinių skelbimų, ypač kai esi pirmuose kursuose“, – apie naujovių poreikį pasakoja Universiteto infrastruktūros prorektorius Vladas Brakauskas. – „Studentai jau priprato ir mielai naudojasi informaciniais terminalais, kurių koridoriuose prie fakultetų ir centrinėse erdvėse yra jau 15. Prie pagrindinių durų pastatyti du elektroniniai stendai su universiteto žemėlapiais, o visai neseniai prie valgyklos pakabinote interaktyvią informacinę lentą su jutikliniu ekranu, kurio numatoma paskirtis: Studijų kalendorius (koks dalykas, dėstytojas, grupė, auditorija ir kaip ją surasti virtualiame žemėlapyje) ir kitos informacijos pateikimas".

Infrastruktūros prorektorius pasakoja, kad interaktyvi lenta pagal Universiteto užsakymą pagaminta Pietų Korėjoje Samsung gamykloje: „Tikimės, kad tokiu būdu pateikiama informacija su įvairiomis paieškos galimybėmis bus patogi naudotis ir naudinga. Universiteto bendruomenei pritarus, po kurio laiko esame numatę pakeisti visus popierinius stendus į elektroninius. Tvarkinga, modernu ir patogu“, – apibendrino V. Brakauskas. Nuo rugsėjo prasidėjus naujiems mokslo metams infrastruktūros prorektorius kviečia išmėginti naująją interaktyvią lentą ir pateikti visus siūlymus Universiteto Informacinių technologijų centrui e–paštu itc@mruni.eu.

Beje, vis daugiau Universiteto teikiamų paslaugų keliasi į elektroninę erdvę. Pavyzdžiui, Centrinių rūmų II korpuso I aukšto fojė esančiame FoxBox terminale jau galima susimokėti įmokas: už bibliotekos paslaugas, už studijas, už stojimą į universitetą, už nestandartinę pažymą bei kitas paslaugas.

Nuo rudens Universitetas planuoja visiškai atsisakyti popierinės dokumentų apyvartos. Jau dabar reikiamas pažymas ir dokumentus studentai gali užsisakyti elektroninėmis ryšio priemonėmis. Netrukus bus pasirengta siųsti ir priimti dokumentus, patvirtintus kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Tarp elektroninių Universiteto planų – bibliotekos skaitmeninimas, intensyvi elektroninių ir nuotolinių studijų, informacinių bei duomenų bazių plėtra.

Beje, Mykolo Romerio universitetas pirmasis iš Lietuvos aukštųjų mokyklų sukūrė ir pristatė mobiliąją programėlę abejose populiariausiose platformose – „Android“ ir „iOS“. Programėlė, skirta MRU studentams, dėstytojams, visiems norintiems daugiau sužinoti apie Universitetą, nuo pavasario veikia išmaniuosiuose telefonuose bei planšetiniuose kompiuteriuose.

Mobiliąją programėlę galima nemokamai siųstis iš „Google Play“, ir iš Apple „App Store“, ją nuo pavasario išmėgino ir puikiai įvertino Universiteto studentai ir dėstytojai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »