Naujus mokslo metus Universitetas pasitiks keldamasis į elektroninę erdvę

Publikuota: 2012 m. liepos 6 d. penktadienis

Mykolo Romerio universitetas naujuosius 2012/2013 mokslo metus pasitiks atsisakydamas įvairių popierinių formatų ir vis intensyviau keldamasis į elektroninę erdvę. Universiteto siekis – suteikti maksimaliai paslaugų e–erdvėje studijuojančio jaunimo ir juos mokančių dėstytojų patogumui.

„Susigaudyti informaciniuose srautuose, tiesiog sužinoti, koks dėstytojas kada skaito paskaitą, kur ji vyksta – ne visada paprasta tarp popierinių skelbimų, ypač kai esi pirmuose kursuose“, – apie naujovių poreikį pasakoja Universiteto infrastruktūros prorektorius Vladas Brakauskas. – „Studentai jau priprato ir mielai naudojasi informaciniais terminalais, kurių koridoriuose prie fakultetų ir centrinėse erdvėse yra jau 15. Prie pagrindinių durų pastatyti du elektroniniai stendai su universiteto žemėlapiais, o visai neseniai prie valgyklos pakabinote interaktyvią informacinę lentą su jutikliniu ekranu, kurio numatoma paskirtis: Studijų kalendorius (koks dalykas, dėstytojas, grupė, auditorija ir kaip ją surasti virtualiame žemėlapyje) ir kitos informacijos pateikimas".

Infrastruktūros prorektorius pasakoja, kad interaktyvi lenta pagal Universiteto užsakymą pagaminta Pietų Korėjoje Samsung gamykloje: „Tikimės, kad tokiu būdu pateikiama informacija su įvairiomis paieškos galimybėmis bus patogi naudotis ir naudinga. Universiteto bendruomenei pritarus, po kurio laiko esame numatę pakeisti visus popierinius stendus į elektroninius. Tvarkinga, modernu ir patogu“, – apibendrino V. Brakauskas. Nuo rugsėjo prasidėjus naujiems mokslo metams infrastruktūros prorektorius kviečia išmėginti naująją interaktyvią lentą ir pateikti visus siūlymus Universiteto Informacinių technologijų centrui e–paštu itc@mruni.eu.

Beje, vis daugiau Universiteto teikiamų paslaugų keliasi į elektroninę erdvę. Pavyzdžiui, Centrinių rūmų II korpuso I aukšto fojė esančiame FoxBox terminale jau galima susimokėti įmokas: už bibliotekos paslaugas, už studijas, už stojimą į universitetą, už nestandartinę pažymą bei kitas paslaugas.

Nuo rudens Universitetas planuoja visiškai atsisakyti popierinės dokumentų apyvartos. Jau dabar reikiamas pažymas ir dokumentus studentai gali užsisakyti elektroninėmis ryšio priemonėmis. Netrukus bus pasirengta siųsti ir priimti dokumentus, patvirtintus kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Tarp elektroninių Universiteto planų – bibliotekos skaitmeninimas, intensyvi elektroninių ir nuotolinių studijų, informacinių bei duomenų bazių plėtra.

Beje, Mykolo Romerio universitetas pirmasis iš Lietuvos aukštųjų mokyklų sukūrė ir pristatė mobiliąją programėlę abejose populiariausiose platformose – „Android“ ir „iOS“. Programėlė, skirta MRU studentams, dėstytojams, visiems norintiems daugiau sužinoti apie Universitetą, nuo pavasario veikia išmaniuosiuose telefonuose bei planšetiniuose kompiuteriuose.

Mobiliąją programėlę galima nemokamai siųstis iš „Google Play“, ir iš Apple „App Store“, ją nuo pavasario išmėgino ir puikiai įvertino Universiteto studentai ir dėstytojai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »