Nevalstybinių aukštųjų mokyklų studentams – valstybinės stipendijos

Publikuota: 2012 m. birželio 13 d. trečiadienis

Moksleiviai, ketinantys studijuoti privačiose aukštojo mokslo įstaigose, neliko be galimybės gauti valstybinę finansinę paramą. Nuo naujųjų mokslo metų nevalstybinių aukštųjų mokyklų studentai nebegalės pretenduoti į valstybinius studijų krepšelius, tačiau geriausiais balais įstoję studentai galės gauti analogiško dydžio studijų stipendijas.

Pagal naująją Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą tvarką studijų stipendija bus skiriama pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programų studentams, kurie pagal geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo tvarką bus surinkę aukščiausius konkursinius balus, t. y. geriausiems, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Studijų stipendiją taip pat galės gauti 2012–2013 mokslo metais į valstybės nefinansuojamas vietas įstoję magistrantai ir doktorantai.

„Skirtumas tas, kad studijų stipendijos, priešingai nei studijų krepšeliai, bus išmokamos ne mokymo įstaigoms, o tiesiai studentams“,  – naują Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą tvarką komentuoja Vilniaus kooperacinės kolegijos direktorius Jonas Jakubauskas. Tiesa, tai reiškia ir tai, jog nebebus iki šiol galiojusio rotacijos principo, kai nevalstybinei (kaip ir valstybinei) aukštajai mokyklai buvo skiriamas atitinkamas krepšelių skaičius, o studentai juos išsidalindavo rotacijos principu pagal mokymosi rezultatus.

„Tai reiškia, kad net ir labai gerai besimokantieji studentai, jei įstojo prastesniais balais, stipendijos gauti negalės, – naujosios tvarkos trūkumus atskleidžia pašnekovas. – Dabar stipendija studentui bus skiriama visam studijų laikotarpiui, o jei studentas sumanys palikti mokymo įstaigą, jo stipendija neatiteks kažkam kitam, nes iškeliaus iš aukštosios mokyklos kartu su juo.“ J. Jakubauskas pabrėžė, kad studijų stipendija, priešingai nei studijų krepšelis, bus skiriama visam studijų laikotarpiui.

Vis dėlto tai palankesnė tvarka negu visiškas valstybinės paramos panaikinimas nevalstybinių mokyklų studentams.

Kolegijos vadovo teigimu, tai bet kuriuo atveju svarbu ir reikšminga tiek studentams, tiek ir nevalstybinėms aukštosioms mokykloms. Mat nevalstybinės aukštosios mokyklos nepraras galimybės pritraukti gabių studentų, o šie – rinktis norimos mokymosi įstaigos.  „Dabar nevalstybinėms aukštosioms mokykloms bus sudarytos bent panašios sąlygos konkuruoti dėl studentų, be to, gerai besimokantieji nebus diskriminuojami, nes nepraras Konstitucijoje numatytos jo, kaip šalies piliečio, teisės į valstybės paramą net jei pasirinks studijas nevalstybinėje aukštojoje mokykloje“, – aiškina kolegijos direktorius.

Tiesa, studentų, gausiančių stipendijas, nevalstybinėse mokyklose gal ir nebus daug, tačiau tai didelė paskata stengtis ir siekti kuo geresnių rezultatų.

Beje, į tokią paramą negalės pretenduoti priimti į valstybės finansuojamas studijų vietas, taip pat – pakartotinai studijuojantieji pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą ar tęsiantys studijas doktorantūroje, jeigu daugiau nei pusę tų studijų laikotarpio bus gavę studijų stipendiją. Taip pat nustatyta, kad studentas, kuriam skirta studijų stipendija, neturi teisės pretenduoti į mokamų studijų kainos kompensaciją už tuos laikotarpius, už kuriuos buvo gavęs studijų stipendiją.

Priminsime, kad pagal naująją Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą stojimo tvarką, moksleiviai, siekiantys gauti valstybės paramą studijoms nevalstybinėje aukštojoje mokykloje, kaip finansavimo šaltinį prašyme turėtų nurodyti „st“ (stipendija).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »