Nuo rugsėjo keičiasi nuteistųjų ir suimtųjų mokymas

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 12 d. trečiadienis

Nuo rugsėjo 1-osios keičiasi suimtųjų ir kalinių bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo organizavimas.

„Nuo rugsėjo tardymo izoliatoriuose laikomi suimti, bet dar nenuteisti asmenys iki 16 metų pirmą kartą turės galimybę mokytis. Iki šiol mokymas buvo organizuojamas tik nuteistiesiems. Kita naujovė – atvirose kolonijose ir socialinės reabilitacijos centruose esantys asmenys tam tikromis sąlygomis turės galimybę mokytis laisvėje esančiose švietimo įstaigose, – pristato pagrindines naujoves švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina. – Tokiu būdu suimtųjų ir nuteistųjų ugdymas taps kokybiškesnis, bus sudarytos palankesnės sąlygos įgyti išsilavinimą, profesiją, o tai paskatins ir geresnę jų integraciją į visuomenę, motyvaciją nebenusikalsti“.        

Rugpjūčio 11 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykusiame tarpinstituciniame pasitarime dėl mokymo laisvės atėmimo vietose sąlygų gerinimo aktyviai dalyvavo Švietimo ir mokslo, Teisingumo ministerijos, Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos, savivaldybių, mokyklų skyrių, atsakingų už ugdymą laisvės atėmimo vietose, atstovai. Siūlyta parengti mokytojų, kurie tardymo izoliatoriuose mokys suimtuosius, kvalifikacijos kėlimo sistemą, mokyklų skyrius aprūpinti modernesnėmis mokymo priemonėmis. Pataisos namuose dirbantiems mokytojams siūloma skirti lėšų jų saugumui užtikrinti.

Lietuvoje yra 11 laisvės atėmimo įstaigų. Visose jose yra suteikta galimybė mokytis. Įkalinimo įstaigose laikoma iki 8000 asmenų. 6 proc. (436) iš jų turi aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą. 19 proc. (1296) – tik pradinį. 1 proc. (74) – be išsilavinimo. Mokinių amžius – nuo 14 iki 71 metų. Iš viso mokosi 30 proc. nuteistųjų. 1600 asmenys – bendrojo ugdymo sistemoje, apie 1400 – profesinio mokymo.  Laisvės atėmimo vietose jie gali įgyti suvirintojo, kompiuterių operatoriaus, kirpėjo, statybininko ar kitokią profesiją.

Penkiose laisvės atėmimo vietose kaliniams rengiamos ir neformaliojo ugdymo programos: lietuvių kalbos užsieniečiams, anglų kalbos, šachmatų, dailės, muzikos, krepšinio, sveikos gyvensenos ir kt.

Praėjusiais mokslo metais aukštosiose mokyklose savo iniciatyva ir lėšomis studijavo 7 nuteistieji iš Pravieniškių pataisos namų ir Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus. Prieš rugsėjį ketinama apklausti, kiek būtų norinčių šiemet, pagal kokias studijų programas jie studijuotų.         

Naują mokymo tvarką įteisintų Suimtųjų ir nuteistųjų, laikomų laisvės atėmimo vietose, bendrojo ugdymo organizavimo tvarkos aprašas ir Nuteistųjų, atliekančių laisvės atėmimo bausmes, profesinio mokymo organizavimo tvarkos aprašas. Šiuos dokumentus Vyriausybė turi patvirtinti iki rugsėjo 1 d.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »